Projekty współfinansowane ze środków zewnętrznych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Oficjalne otwarcie drogi gminnej relacji Lipniki Dęby

Oficjalne otwarcie drogi gminnej relacji Lipniki Dęby

16 września 2020

We wtorek, 15 września 2020 r., miało miejsce oficjalne otwarcie przebudowanej drogi relacji Lipniki-Dęby o długości ponad 5,8 km. Jest to zdecydowanie jeden z najdłuższych odcinków drogi gminnej przebudowany w ramach jednego zadania w ostatnich latach.

Czytaj więcej o: Oficjalne otwarcie drogi gminnej relacji Lipniki Dęby
Przejdź do - POZYSKALIŚMY PONAD 4,6 MLN ZŁ NA PRZEBUDOWĘ DRÓG GMINNYCH

POZYSKALIŚMY PONAD 4,6 MLN ZŁ NA PRZEBUDOWĘ DRÓG GMINNYCH

7 września 2020

04 września 2020 r. Wójt Gminy Łyse – Grzegorz Fabiszewski podpisał umowy na dofinansowanie dwóch zadań realizowanych przez Gminę Łyse w ramach Funduszu Dróg Samorządowych:

Czytaj więcej o: POZYSKALIŚMY PONAD 4,6 MLN ZŁ NA PRZEBUDOWĘ DRÓG GMINNYCH
Przejdź do - ODBIÓR I UTYLIZACJA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU GMINY ŁYSE

ODBIÓR I UTYLIZACJA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU GMINY ŁYSE

3 września 2020

W dniu 07 sierpnia 2020 r. Wójt Gminy Łyse podpisał umowę dotacji nr 1715/20/OZ/DA, na podstawie której Gmina Łyse otrzymała dotację  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie na realizację zadania  „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Łyse”.

Czytaj więcej o: ODBIÓR I UTYLIZACJA WYROBÓW ZAWIERAJĄCYCH AZBEST Z TERENU GMINY ŁYSE

Informacja o otrzymanym dofinansowaniu w ramach MIWOP MAZOWSZE 2020

17 lipca 2020

Zadanie pn. "Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy Łyse" zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”.

Czytaj więcej o: Informacja o otrzymanym dofinansowaniu w ramach MIWOP MAZOWSZE 2020
Przejdź do - KOLEJNY SPRZĘT KOMPUTEROWY DO EDUKACJI ZDALNEJ

KOLEJNY SPRZĘT KOMPUTEROWY DO EDUKACJI ZDALNEJ

6 lipca 2020

Gmina Łyse ponownie zakupiła komputery oraz akcesoria do zdalnej nauki. Tym razem było to 26 sztuk laptopów firmy Dell wraz z oprogramowaniem Office Standard 2019 EDU, 3 urządzenia wielofunkcyjne, myszki bezprzewodowe oraz podkładki, za łączną kwotę 104.999,69 zł.

Czytaj więcej o: KOLEJNY SPRZĘT KOMPUTEROWY DO EDUKACJI ZDALNEJ
Przejdź do - Umowy na usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych oraz opiekę wytchnieniową podpisane

Umowy na usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych oraz opiekę wytchnieniową podpisane

6 lipca 2020

W poniedziałek (06 lipca 2020 roku) Wicewojewoda Mazowiecki  Sylwester Dąbrowski oraz przedstawiciele Gminy Łyse: Wójt – Grzegorz Fabiszewski i Alicja Trzcinka – Inspektor, podpisali umowy na realizację programów: „Usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych” oraz „Opieka wytchnieniowa”. Powyższe programy realizowane są ze środków Funduszu Solidarnościowego.

Czytaj więcej o: Umowy na usługi opiekuńcze dla osób niepełnosprawnych oraz opiekę wytchnieniową podpisane
Przejdź do - UMOWY MIAS MAZOWSZE 2020 PODPISANE

UMOWY MIAS MAZOWSZE 2020 PODPISANE

2 lipca 2020

W czwartek 02 lipca 2020 r. przedstawiciele Gminy Łyse oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego podpisali umowy na dofinansowanie realizacji pięciu zadań ze środków Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2020.

Sołectwa Dudy Puszczańskie, Piątkowizna, Pupkowizna, Wejdo i Zalas otrzymały po 10 tys. zł dofinansowania na realizację zadań zgłoszonych przez sołtysów i rady sołeckie, tj.:

Czytaj więcej o: UMOWY MIAS MAZOWSZE 2020 PODPISANE

Zaprojektowanie i budowa sieci wodociągowej w msc. Pupkowizna i Łyse, oraz przydomowych oczyszczalni ścieków w budynkach szkół podstawowych w Dębach, Łączkach, Pupkowiźnie, Szafrankach, Warmiaku i Wejdzie

18 czerwca 2020
Przejdź do - POZYSKALIŚMY DOFINANSOWANIE NA ROZBUDOWĘ WODOCIĄGU I BUDOWĘ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

POZYSKALIŚMY DOFINANSOWANIE NA ROZBUDOWĘ WODOCIĄGU I BUDOWĘ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

18 czerwca 2020

Mamy to!!!

Szanowni Państwo. Jest nam niezmiernie miło  poinformować mieszkańców naszej Gminy, że w dniu dzisiejszym 18 czerwca 2020 r. Wójt Gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski podpisał umowę dofinansowania inwestycji pod nazwą „Zaprojektowanie i budowa sieci wodociągowej w msc. Pupkowizna i Łyse, oraz przydomowych oczyszczalni ścieków w budynkach szkół podstawowych w Dębach, Łączkach, Pupkowiźnie, Szafrankach, Warmiaku i Wejdzie.” Dzięki środkom Unii Europejskiej uzyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w Gminie Łyse wybudowanych zostanie kolejne 16,19 km sieci wodociągowej, na terenie msc. Łyse, (kol. Grzęda, Rudne) oraz Pupkowizna. Powstaną również przydomowe oczyszczalnie ścieków przy budynkach, gdzie prowadzone są szkoły społeczne. Łączny planowany poziom pozyskanego dofinansowania wyniesie blisko 2 mln. zł (1 999 970 zł - 62,29% kosztów kwalifikowanych operacji). Będzie to największa jednostkowa inwestycja w zakresie budowy sieci wodociągowej w historii naszej gminy.

Czytaj więcej o: POZYSKALIŚMY DOFINANSOWANIE NA ROZBUDOWĘ WODOCIĄGU I BUDOWĘ PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW
Przejdź do - PRZEBUDOWA DROGI RELACJI WEJDO - TYCZEK ORAZ ULICY KURPIOWSKIEJ W ŁYSYCH ZAKOŃCZONA

PRZEBUDOWA DROGI RELACJI WEJDO - TYCZEK ORAZ ULICY KURPIOWSKIEJ W ŁYSYCH ZAKOŃCZONA

17 czerwca 2020

Na podstawie przeprowadzonego postępowania przetargowego Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych OSTRADA Sp. z o.o. z Ostrołęki zakończyło przebudowę odcinka drogi gminnej relacji Wejdo-Tyczek oraz ulicy Kurpiowskiej w miejscowości Łyse.

Czytaj więcej o: PRZEBUDOWA DROGI RELACJI WEJDO - TYCZEK ORAZ ULICY KURPIOWSKIEJ W ŁYSYCH ZAKOŃCZONA
Przejdź do - UMOWA NA DOFINANSOWANIE ROZBUDOWY DROGI GMINNEJ ŁYSE – KOLONIA WOREK PODPISANA

UMOWA NA DOFINANSOWANIE ROZBUDOWY DROGI GMINNEJ ŁYSE – KOLONIA WOREK PODPISANA

17 czerwca 2020

15 czerwca 2020 roku Grzegorz Fabiszewski - Wójt Gminy Łyse przy kontrasygnacie Jana Czyża – Skarbnika Gminy podpisali umowę na dofinansowanie rozbudowy drogi Łyse – kolonia Worek z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 55 tys. zł. Są to środki związane z wyłączeniem z produkcji gruntów rolnych. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentowały Janina Ewa Orzełowska (Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego) oraz Elżbieta Lanc (Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego).

Czytaj więcej o: UMOWA NA DOFINANSOWANIE ROZBUDOWY DROGI GMINNEJ ŁYSE – KOLONIA WOREK PODPISANA
Przejdź do - POZYSKALIŚMY DOFINANSOWANIE NA ZBIÓRKĘ ORAZ UNIESZKODLIWIENIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ

POZYSKALIŚMY DOFINANSOWANIE NA ZBIÓRKĘ ORAZ UNIESZKODLIWIENIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ

8 maja 2020

Gmina Łyse otrzymała dofinansowanie w wysokości 109 500 zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na realizację przedsięwzięcia pn. „Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag” zgodnie z umową podpisaną dnia 06 kwietnia 2020 roku.

Czytaj więcej o: POZYSKALIŚMY DOFINANSOWANIE NA ZBIÓRKĘ ORAZ UNIESZKODLIWIENIE FOLII ROLNICZYCH I INNYCH ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z DZIAŁALNOŚCI ROLNICZEJ
Przejdź do - GMINA ŁYSE ZAKUPIŁA SPRZĘT KOMPUTEROWY DO ZDALNEJ NAUKI

GMINA ŁYSE ZAKUPIŁA SPRZĘT KOMPUTEROWY DO ZDALNEJ NAUKI

20 kwietnia 2020

W kwietniu b.r. Gmina Łyse zakupiła 37 sztuk laptopów firmy Dell wraz z oprogramowaniem Office Standard 2019 EDU oraz akcesoriami (mysz bezprzewodowa z podkładką i słuchawkami). Już wkrótce zakupiony sprzęt zostanie użyczony najbardziej potrzebującym uczniom szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Łyse w celu realizacji obowiązku kształcenia zdalnego.

Czytaj więcej o: GMINA ŁYSE ZAKUPIŁA SPRZĘT KOMPUTEROWY DO ZDALNEJ NAUKI
Przejdź do - GMINA ŁYSE PRZEBUDUJE 3,9 KM DRÓG GMINNYCH W RAMACH FUNDUSZU DRÓG SAMORZĄDOWYCH

GMINA ŁYSE PRZEBUDUJE 3,9 KM DRÓG GMINNYCH W RAMACH FUNDUSZU DRÓG SAMORZĄDOWYCH

17 kwietnia 2020

Otrzymaliśmy ponad 2,8 mln zł dofinasowania na przebudowę dróg gminnych Zalas - Tyczek oraz Piątkowizna – kolonie o łącznej długości         3,9 km.

Zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 250712W Zalas - Tyczek i przebudowa drogi gminnej 250710W w msc. Piątkowizna – kolonie” znajduje się na liście projektów, które otrzymały dofinansowanie w wysokości 65% kosztów kwalifikowanych z Funduszu Dróg Samorządowych.

Czytaj więcej o: GMINA ŁYSE PRZEBUDUJE 3,9 KM DRÓG GMINNYCH W RAMACH FUNDUSZU DRÓG SAMORZĄDOWYCH
Przejdź do - Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączkach

Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączkach

22 stycznia 2020

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączkach pozyskała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego w ramach zawartej umowy dotacji nr 0906/19/NZ/D z dnia 07.11.2019r. na zadaniepn. „ Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączkach”.

Czytaj więcej o: Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączkach
Przejdź do - NOWA PRACOWNIA INFORMATYCZNA W ZALASIU

NOWA PRACOWNIA INFORMATYCZNA W ZALASIU

9 stycznia 2020

W grudniu 2019 r. Gmina Łyse zakończyła realizację zadania polegającego na utworzeniu nowej pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej w Zalasiu. W ramach realizacji zadania firma Wilanka Sp. z o.o. z Warszawy  wykonała instalację elektryczną oraz sieć LAN dla 19 stanowisk komputerowych oraz tablicy interaktywnej. Pracownia komputerowa została wyposażona w nowe meble: biurko, stoliki oraz krzesła.  Zamontowano tu również nowy sprzęt: 18 zestawów komputerowych, serwer z monitorem, laptop, drukarkę,  tablicę interaktywną oraz projektor multimedialny.

Czytaj więcej o: NOWA PRACOWNIA INFORMATYCZNA W ZALASIU
Przejdź do - Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych

Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych

27 grudnia 2019

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych pozyskała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego w ramach zawartej umowy dotacji nr 1013/19/NZ/D z dnia 12.12.2019r na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych”.

Czytaj więcej o: Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych
Przejdź do - Budowa teatru letniego wraz z widownią i wiatą oraz sali wystawienniczej z przeznaczeniem na cele kulturalne zakończona

Budowa teatru letniego wraz z widownią i wiatą oraz sali wystawienniczej z przeznaczeniem na cele kulturalne zakończona

20 grudnia 2019

W listopadzie 2019 r. Gmina Łyse zakończyła realizacje zadania pn.: „Budowa teatru letniego wraz z widownią i wiatą oraz sali wystawienniczej z przeznaczeniem na cele kulturalne” w ramach Programu Infrastruktura kultury, umowa nr 02978/18/FPK/DEK z dnia 19.07.2018r. Budynek mieści się przy ulicy Sienkiewicza w miejscowości Łyse.

Czytaj więcej o: Budowa teatru letniego wraz z widownią i wiatą oraz sali wystawienniczej z przeznaczeniem na cele kulturalne zakończona
Przejdź do - PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ ZALAS – TYCZEK

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ ZALAS – TYCZEK

23 grudnia 2019

W grudniu 2019 roku Gmina Łyse zakończyła realizację inwestycji pn.: „Przebudowa drogi gminnej nr 250712W Zalas – Tyczek na odcinku od km 0+000 do km 0+520 o długości 0,520 km”.

Czytaj więcej o: PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ ZALAS – TYCZEK
Przejdź do - PRZEBUDOWA TRZECH ODCINKÓW DRÓG GMINNYCH RELACJI LIPNIKI-SZAFRANKI ORAZ ŁYSE - LIPNIKI ZAKOŃCZONA

PRZEBUDOWA TRZECH ODCINKÓW DRÓG GMINNYCH RELACJI LIPNIKI-SZAFRANKI ORAZ ŁYSE - LIPNIKI ZAKOŃCZONA

23 grudnia 2019

18 grudnia 2019 roku odbył się odbiór końcowy inwestycji pn. „Przebudowa dróg gminnych: Lipniki - Szafranki od km 5+302,06 do km 5+931,92 i od km 4+450 do km 5+302,06 i Łyse - Lipniki od km 0+390,00 do km 1+379,00”.

Czytaj więcej o: PRZEBUDOWA TRZECH ODCINKÓW DRÓG GMINNYCH RELACJI LIPNIKI-SZAFRANKI ORAZ ŁYSE - LIPNIKI ZAKOŃCZONA
Przejdź do - Budowa i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Łysych

Budowa i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Łysych

19 grudnia 2019

Z końcem listopada 2019 r. Gmina Biblioteka Publiczna w Łysych zakończyła realizację zadania pn.: „Budowa i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Łysych”. Nowa siedziba biblioteki zlokalizowana została w budynku Kompleksu Kulturalno-Rekreacyjnego przy ulicy Sienkiewicza w miejscowości Łyse.

Czytaj więcej o: Budowa i wyposażenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Łysych
Przejdź do - Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnikach

Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnikach

16 grudnia 2019

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnikach pozyskała dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Warszawie na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego w ramach zawartej umowy dotacji nr 0440/19/NZ/D z dnia 16.09.2019r. na zadaniepn.  „ Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnikach”.

Czytaj więcej o: Zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipnikach
Przejdź do - Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Łyse

Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Łyse

4 grudnia 2019

Gmina Łyse  w 2019 r.  otrzymała dotację  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie na realizację zadania  „Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Łyse”.

Czytaj więcej o: Odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Łyse
Przejdź do - Gmina Łyse zakończyła remont boksu garażowego strażnicy OSP Lipniki

Gmina Łyse zakończyła remont boksu garażowego strażnicy OSP Lipniki

4 grudnia 2019

W ramach realizacji zadania wykonano remont posadzki, ścian, sufitu oraz wymianę wewnętrznych drzwi garażowych strażnicy.

Czytaj więcej o: Gmina Łyse zakończyła remont boksu garażowego strażnicy OSP Lipniki
Przejdź do - Ochotnicza Straż Pożarna w Łysych doposażona w nowy sprzęt ratowniczy

Ochotnicza Straż Pożarna w Łysych doposażona w nowy sprzęt ratowniczy

28 listopada 2019

Z końcem listopada 2019 roku na wyposażenie OSP w Łysych zakupione zostały  nożyce hydrauliczne Lukas oraz rozpieracz ramieniowy wraz z akcesoriami.

Czytaj więcej o: Ochotnicza Straż Pożarna w Łysych doposażona w nowy sprzęt ratowniczy
Przejdź do - W Dudach Puszczańskich powstała siłownia plenerowa oraz wiata rekreacyjna

W Dudach Puszczańskich powstała siłownia plenerowa oraz wiata rekreacyjna

28 listopada 2019

W listopadzie 2019 roku Gmina Łyse zakończyła realizację inwestycji pod nazwą: „Budowa otwartej strefy aktywności w m. Dudy Puszczańskie”. W ramach zadania powstała siłownia plenerowa wyposażona w urządzenia: twister, podwójny wyciskacz, orbitek, zestaw koła tai-chi, biegacz, wioślarz, stół do ping-ponga oraz  stół do gry w szachy. Na placu wybudowano chodnik z kostki brukowej o łącznej długości  24,5 m.b., ustawiono ławki, kosze na śmieci oraz tablicę informacyjną, a także zasadzono drzewka liściaste.

Czytaj więcej o: W Dudach Puszczańskich powstała siłownia plenerowa oraz wiata rekreacyjna
Przejdź do - Plac znajdujący się w centrum Lipnik został ogrodzony i oświetlony

Plac znajdujący się w centrum Lipnik został ogrodzony i oświetlony

27 listopada 2019

Na placu znajdującym się w centrum Lipnik, nieopodal przystanku PKS, w poprzednich latach Gmina Łyse wybudowała niewielki plac zabaw oraz zamontowała ławki i kosze na śmieci. W bieżącym roku wykonane zostały następujące prace: wyrównanie działki,  nasadzenie roślinności ozdobnej (drzew i krzewów liściastych) w ilości 6 sztuk oraz ogrodzenie placu. Ponadto w celu zapewnienia bezpieczeństwa korzystających z obiektu osób został on oświetlony – 2 sztuki opraw oświetleniowych typu LED.

Czytaj więcej o: Plac znajdujący się w centrum Lipnik został ogrodzony i oświetlony
Przejdź do - Nowy plac zabaw w Warmiaku

Nowy plac zabaw w Warmiaku

27 listopada 2019

W ramach realizacji zadania przy Szkole Podstawowej w Warmiaku powstał nowy, ogólnodostępny plac zabaw. Z obiektu korzystają przede wszystkim uczniowie szkoły podstawowej w Warmiaku oraz mieszkańcy Antonii, Grądzkich, Dud Puszczańskich i Warmiaka.

Czytaj więcej o: Nowy plac zabaw w Warmiaku
Przejdź do - Nowy plac zabaw w Złotej Górze

Nowy plac zabaw w Złotej Górze

26 listopada 2019

W ramach realizacji zadania na placu znajdującym się w centrum miejscowości Złota Góra, gdzie w 2012 roku powstało Rolnicze Centrum Integracyjno - Szkoleniowe, Gmina Łyse wybudowała nowy plac zabaw składający się z dużego elementu zabawowego i bujaka typu „Autko”. Obiekt został ogrodzony, a podłoże zostało wykonane z piasku.

Czytaj więcej o: Nowy plac zabaw w Złotej Górze
Przejdź do - Gmina Łyse zakończyła przebudowę drogi gminnej relacji Łyse-Lipniki o łącznej długości blisko 1,4 km

Gmina Łyse zakończyła przebudowę drogi gminnej relacji Łyse-Lipniki o łącznej długości blisko 1,4 km

29 października 2019

Przebudowę drogi Łyse – Lipniki (od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2519 Kadzidło - Łyse - Łączki w kierunku do skrzyżowania z przedłużeniem ulicy Topolowej w miejscowości Łyse) realizowano z wykorzystaniem dwóch zewnętrznych źródeł finansowania:

Czytaj więcej o: Gmina Łyse zakończyła przebudowę drogi gminnej relacji Łyse-Lipniki o łącznej długości blisko 1,4 km
Przejdź do - PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ ZALAS – TYCZEK

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ ZALAS – TYCZEK

11 października 2019

Wójt Gminy Łyse z początkiem października ogłosił postepowanie przetargowe na przebudowę odcinka drogi gminnej relacji Zalas - Tyczek o długości 0,52 km.

Czytaj więcej o: PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ ZALAS – TYCZEK
Przejdź do - W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZALASIU POWSTANIE NOWA PRACOWNIA INFORMATYCZNA

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZALASIU POWSTANIE NOWA PRACOWNIA INFORMATYCZNA

11 października 2019

10 października 2019 roku Grzegorz Fabiszewski -  Wójt Gminy Łyse przy kontrasygnacie Jana Czyża - Skarbnika Gminy Łyse podpisali z Województwem Mazowieckim umowę na dofinansowanie utworzenia nowej pracowni informatycznej na 20 stanowisk w Szkole Podstawowej w Zalasiu. Województwo Mazowieckie reprezentowały: Elżbieta Lanc – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Janina Ewa Orzełowska - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej o: W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZALASIU POWSTANIE NOWA PRACOWNIA INFORMATYCZNA
Przejdź do - GMINA ŁYSE ZAKOŃCZYŁA PRZEBUDOWĘ CIĄGU DRÓG GMINNYCH WARMIAK – ZALAS - WANACJA I ZALAS – WYŻEGA – KLENKOR – PIĄTKOWIZNA

GMINA ŁYSE ZAKOŃCZYŁA PRZEBUDOWĘ CIĄGU DRÓG GMINNYCH WARMIAK – ZALAS - WANACJA I ZALAS – WYŻEGA – KLENKOR – PIĄTKOWIZNA

27 września 2019

W piątek 27 września 2019 r. odbył się odbiór końcowy prac związanych z przebudową ciągu dróg gminnych relacji  Warmiak – Zalas - Wanacja oraz Zalas – Wyżega – Klenkor – Piątkowizna o łącznej długości 2,150 km.

Czytaj więcej o: GMINA ŁYSE ZAKOŃCZYŁA PRZEBUDOWĘ CIĄGU DRÓG GMINNYCH WARMIAK – ZALAS - WANACJA I ZALAS – WYŻEGA – KLENKOR – PIĄTKOWIZNA
Przejdź do - SYMBOLICZNE CZEKI Z DOFINANSOWANIEM ROZDANE

SYMBOLICZNE CZEKI Z DOFINANSOWANIEM ROZDANE

24 września 2019

Wójt Gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski odebrał czek z rąk Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka w wysokości 1.011.287 zł stanowiący dofinansowanie przebudowy drogi relacji Wejdo-Tyczek (660 m.b.) oraz ulicy Kurpiowskiej w miejscowości Łyse (338 m.b.) z Funduszu  Dróg Samorządowych.

Czytaj więcej o: SYMBOLICZNE CZEKI Z DOFINANSOWANIEM ROZDANE
Przejdź do - GMINA ŁYSE UZYSKAŁA DOFINANSOWANIE PRZEBUDOWY DROGI WEJDO-TYCZEK ORAZ ULICY KURPIOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI ŁYSE W WYSOKOŚCI 70% (CZYLI PONAD MILIONA ZŁOTYCH)

GMINA ŁYSE UZYSKAŁA DOFINANSOWANIE PRZEBUDOWY DROGI WEJDO-TYCZEK ORAZ ULICY KURPIOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI ŁYSE W WYSOKOŚCI 70% (CZYLI PONAD MILIONA ZŁOTYCH)

4 września 2019

Znaleźliśmy się wśród 165 gmin województwa mazowieckiego, które otrzymały korzystne dofinansowanie w ramach FUNDUSZU DRÓG SAMORZĄDOWYCH – DROGI GMINNE I POWIATOWE. Warto tu dodać, że opublikowana lista  rezerwowa zawiera aż 129 złożonych wniosków.

Czytaj więcej o: GMINA ŁYSE UZYSKAŁA DOFINANSOWANIE PRZEBUDOWY DROGI WEJDO-TYCZEK ORAZ ULICY KURPIOWSKIEJ W MIEJSCOWOŚCI ŁYSE W WYSOKOŚCI 70% (CZYLI PONAD MILIONA ZŁOTYCH)
Przejdź do - Budowa placu zabaw w Łysych

Budowa placu zabaw w Łysych

4 września 2019

W ramach realizacji zadania na placu w pobliżu budynku Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych powstał nowy, ogólnodostępny plac zabaw. Do budowy obiektu zostały wykorzystane urządzenia zabawowe pozyskane z odzysku rozbiórki placu zabaw z lat poprzednich (zbudowanego w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła” w 2010 roku), który został zdemontowany w związku z budową pełnowymiarowego boiska sportowego o nawierzchni trawiastej.

Czytaj więcej o: Budowa placu zabaw w Łysych
Przejdź do - ZAGOSPODAROWANA NA NOWO PRZESTRZEŃ PUBLICZNA W ŁYSYCH, LIPNIKACH I ZALASIU

ZAGOSPODAROWANA NA NOWO PRZESTRZEŃ PUBLICZNA W ŁYSYCH, LIPNIKACH I ZALASIU

4 września 2019

Z końcem sierpnia 2019 roku Gmina Łyse zakończyła zadanie pod nazwą: „Kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie centrów miejscowości Łyse, Lipniki i Zalas”. W wyniku realizacji zadania centra trzech najliczniej zamieszkałych miejscowości w Gminie Łyse zyskały nowy, bardziej atrakcyjny i estetyczny wygląd.

Czytaj więcej o: ZAGOSPODAROWANA NA NOWO PRZESTRZEŃ PUBLICZNA W ŁYSYCH, LIPNIKACH I ZALASIU
Przejdź do - Umowy w ramach MIAS 2019 podpisane

Umowy w ramach MIAS 2019 podpisane

8 lipca 2019

W piątek 05 lipca 2019 roku Grzegorz Fabiszewski  – Wójt Gminy oraz Jan Czyż –  Skarbnik Gminy podpisali umowy na dofinansowanie realizacji czterech zadań ze środków Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2019. Ze strony Województwa Mazowieckiego umowy podpisały:  Elżbieta Lanc – Członek Zarządu oraz  Janina Ewa Orzełowska– Członek Zarządu.

Czytaj więcej o: Umowy w ramach MIAS 2019 podpisane
Przejdź do - DZIAŁALNOŚĆ GMINNEJ JEDNOSTKI USŁUG KOMUNALNYCH

DZIAŁALNOŚĆ GMINNEJ JEDNOSTKI USŁUG KOMUNALNYCH

11 czerwca 2019

Gmina Łyse zakończyła realizację robót budowlanych związanych z realizacją zadania „Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Łyse - Etap II”. Rozwiązano też problem spadku ciśnienia wody w sieci wodociągowej na terenie miejscowości Łyse.

Czytaj więcej o: DZIAŁALNOŚĆ GMINNEJ JEDNOSTKI USŁUG KOMUNALNYCH
Przejdź do - SMAKI KURPIOWSZCZYZNY

SMAKI KURPIOWSZCZYZNY

16 kwietnia 2019

Kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie centrów miejscowości Łyse, Lipniki i Zalas

29 marca 2019

Gmina Łyse realizuje operację pn. „Kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie centrów miejscowości Łyse, Lipniki i Zalas” której celem jest zagospodarowanie centralnych części wsi w trzech miejscowościach: Łyse, Lipniki i Zalas, na terenie Gminy Łyse.

Czytaj więcej o: Kształtowanie przestrzeni publicznej poprzez zagospodarowanie centrów miejscowości Łyse, Lipniki i Zalas
Przejdź do - Budowa teatru letniego wraz z widownią oraz sali wystawienniczej z przeznaczeniem na cele kulturalne

Budowa teatru letniego wraz z widownią oraz sali wystawienniczej z przeznaczeniem na cele kulturalne

21 grudnia 2018
Przejdź do - GMINA ŁYSE ZAKUPIŁA LEKKI SAMOCHÓD RATOWNICZO - GAŚNICZY NA POTRZEBY FUNKCJONOWANIA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŁĄCZKACH

GMINA ŁYSE ZAKUPIŁA LEKKI SAMOCHÓD RATOWNICZO - GAŚNICZY NA POTRZEBY FUNKCJONOWANIA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŁĄCZKACH

18 grudnia 2018

W połowie grudnia 2018 roku Gmina Łyse sfinalizowała zakup lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego na potrzeby funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Łączkach.

Czytaj więcej o: GMINA ŁYSE ZAKUPIŁA LEKKI SAMOCHÓD RATOWNICZO - GAŚNICZY NA POTRZEBY FUNKCJONOWANIA OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŁĄCZKACH
Przejdź do - BUDOWA PLACÓW ZABAW W MIEJSCOWOŚCIACH LIPNIKI I ZALAS

BUDOWA PLACÓW ZABAW W MIEJSCOWOŚCIACH LIPNIKI I ZALAS

16 listopada 2018

W połowie października 2018r. Gmina Łyse dokonała odbioru prac związanych z budową placów zabaw w miejscowościach Lipniki i Zalas. Wykonawcą zadania była firma APIS Polska Sp. z o.o. z Jarosławia.

Czytaj więcej o: BUDOWA PLACÓW ZABAW W MIEJSCOWOŚCIACH LIPNIKI I ZALAS
Przejdź do - ODBUDOWA DRÓG GMINNYCH SZAFRANKI-LIPNIKI ORAZ ŁYSE KOL. DĄBRÓWKI

ODBUDOWA DRÓG GMINNYCH SZAFRANKI-LIPNIKI ORAZ ŁYSE KOL. DĄBRÓWKI

30 października 2018

29 października 2018 r. miał miejsce odbiór końcowy inwestycji zrealizowanej przez Gminę Łyse polegającej na  odbudowie dwóch odcinków dróg gminnych  Szafranki – Lipniki (4,45 km) oraz Łyse kol. Dąbrówki (0,35 km).

Czytaj więcej o: ODBUDOWA DRÓG GMINNYCH SZAFRANKI-LIPNIKI ORAZ ŁYSE KOL. DĄBRÓWKI
Przejdź do - GMINA ŁYSE ZAKOŃCZYŁA PRZEBUDOWĘ DROGI GMINNEJ RELACJI PUPKOWIZNA – KRUSZA

GMINA ŁYSE ZAKOŃCZYŁA PRZEBUDOWĘ DROGI GMINNEJ RELACJI PUPKOWIZNA – KRUSZA

14 sierpnia 2018

10 sierpnia 2018 roku miało miejsce oficjalne zakończenie przebudowy drogi gminnej relacji Pupkowizna – Krusza. W uroczystym odbiorze zrealizowanej inwestycji udział wzięli: Wiesław Raboszuk -  Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mirosław Augustyniak – Radny Województwa Mazowieckiego, Mariusz Popielarz – Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Jerzy Ksepka – Wójt Gminy Łyse, przedstawiciele Rady Gminy Łyse: Kazimierz Drężek – Przewodniczący oraz Adam Zakrzewski – Wiceprzewodniczący, a także przedstawiciel Wykonawcy - Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych „OSTRADA” Sp. z o.o. z Ostrołęki.

Czytaj więcej o: GMINA ŁYSE ZAKOŃCZYŁA PRZEBUDOWĘ DROGI GMINNEJ RELACJI PUPKOWIZNA – KRUSZA

Budowa dwóch ogólnodostępnych placów zabaw w miejscowościach Lipniki i Zalas

31 lipca 2018
Przejdź do - TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE ŁYSE - ETAP II

TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE ŁYSE - ETAP II

31 lipca 2018

W czerwcu 2018 roku Gmina Łyse zakończyła II etap termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Łyse. Głównym celem zadania była poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie efektywności energetycznej oraz wzrost poziomu wykorzystania odnawialnych źródeł energii w siedmiu budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Łyse.

Czytaj więcej o: TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ W GMINIE ŁYSE - ETAP II
Przejdź do - Budowa teatru letniego wraz z widownią oraz sali wystawienniczej z przeznaczeniem na cele kulturalne

Budowa teatru letniego wraz z widownią oraz sali wystawienniczej z przeznaczeniem na cele kulturalne

24 lipca 2018

W dniu 19 lipca 2018r. Gmina Łyse zawarła z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego umowę o dofinansowanie zadania w ramach Programu „Infrastruktura kultury” na realizacje zadania pn. „Budowa teatru letniego wraz z widownią oraz sali wystawienniczej z przeznaczeniem na cele kulturalne” polegającego na budowie nowego obiektu z przeznaczeniem na prowadzenie działalności kulturalnej.

Czytaj więcej o: Budowa teatru letniego wraz z widownią oraz sali wystawienniczej z przeznaczeniem na cele kulturalne
Przejdź do - Warsztaty kulinarne „SMAKI KURPIOWSZCZYZNY”

Warsztaty kulinarne „SMAKI KURPIOWSZCZYZNY”

29 marca 2018
Przejdź do - BUDOWA STACJI UZDATNIANIA WODY W LIPNIKACH

BUDOWA STACJI UZDATNIANIA WODY W LIPNIKACH

16 października 2017

Gmina Łyse maju 2017r., w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego, zleciła wykonanie zadania firmie HYDRO-PARTNER Sp. z o.o. z Leszna, która  zaprojektuje, a następnie wybuduje nowoczesną, wydajną oraz gwarantującą doskonałą jakość wody stację.

Czytaj więcej o: BUDOWA STACJI UZDATNIANIA WODY W LIPNIKACH
Przejdź do - GMINA ŁYSE ZAKUPIŁA ŚREDNI SAMOCHÓD RATOWNICZO-GAŚNICZY

GMINA ŁYSE ZAKUPIŁA ŚREDNI SAMOCHÓD RATOWNICZO-GAŚNICZY

26 września 2017

Z końcem sierpnia 2017r. Gmina Łyse sfinalizowała postępowanie przetargowe na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego w układzie napędowym 4x4, ze sprzętem gaśniczym zamontowanym na stałe, na potrzeby lokalnie działającej jednostki OSP. Podobny wóz strażacki został zakupiony w grudniu 2016 r. Dzięki odpowiedniemu doposażeniu jednostek OSP działających na terenie Naszej Gminy znacznie poprawi się skuteczności działań ratowniczo - gaśniczych jednostek OSP na rzecz ochrony zdrowia, życia, mienia i środowiska.

Czytaj więcej o: GMINA ŁYSE ZAKUPIŁA ŚREDNI SAMOCHÓD RATOWNICZO-GAŚNICZY
Przejdź do - PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ ŁĄCZKI – PIĄTKOWIZNA ZAKOŃCZONA

PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ ŁĄCZKI – PIĄTKOWIZNA ZAKOŃCZONA

21 września 2017

Z początkiem września 2017 r. Gmina Łyse dokonała odbioru technicznego wykonanej przebudowy drogi gminnej relacji Łączki –Piątkowizna, która stanowi połączenie komunikacyjne wewnętrzne miejscowości Łączki z miejscowością Piątkowizna. Prace związane z przebudową odcinka drogi żwirowej o łącznej długości ponad 2,3 km rozpoczęła w miesiącu maju 2017 r. firma BUDOMOST Sp. z o.o. z województwa podlaskiego.

Czytaj więcej o: PRZEBUDOWA DROGI GMINNEJ ŁĄCZKI – PIĄTKOWIZNA ZAKOŃCZONA
Przejdź do - ROZBUDOWA CIĄGU DRÓG W MIEJSCOWOŚCI ŁYSE: KOLONIA WOREK, KOLONIA MOŻDŻONEK, UL. PIWNA I ŁĄKOWA

ROZBUDOWA CIĄGU DRÓG W MIEJSCOWOŚCI ŁYSE: KOLONIA WOREK, KOLONIA MOŻDŻONEK, UL. PIWNA I ŁĄKOWA

11 września 2017

Gmina Łyse z początkiem września 2017 roku dokonała odbioru końcowego inwestycji pn. „Rozbudowa ciągu dróg gminnych nr 250729W Łyse – kol. Worek, nr 250731W Łyse – kol. Możdżonek i Łyse ul. Piwna i Łąkowa”.

Czytaj więcej o: ROZBUDOWA CIĄGU DRÓG W MIEJSCOWOŚCI ŁYSE: KOLONIA WOREK, KOLONIA MOŻDŻONEK, UL. PIWNA I ŁĄKOWA
Przejdź do - PRZEBUDOWA CIĄGU DRÓG GMINNYCH: LIPNIKI - BABA, LIPNIKI - DAWIA, SZAFRANKI - KOL. KAMRODLA ZAKOŃCZONA

PRZEBUDOWA CIĄGU DRÓG GMINNYCH: LIPNIKI - BABA, LIPNIKI - DAWIA, SZAFRANKI - KOL. KAMRODLA ZAKOŃCZONA

20 lipca 2017

10 lipca 2017 roku odbył się odbiór końcowy inwestycji polegającej na przebudowie trzech dróg: Nr 250706W Lipniki – Baba, Nr 250732W Lipniki – Dawia, Nr 250733W Szafranki – kol. Kamrodla, o łącznej długości 12,575 km. 

Czytaj więcej o: PRZEBUDOWA CIĄGU DRÓG GMINNYCH: LIPNIKI - BABA, LIPNIKI - DAWIA, SZAFRANKI - KOL. KAMRODLA ZAKOŃCZONA
Przejdź do - DOBIEGŁA KOŃCA PRZEBUDOWA ULIC KRUPKI I LEŚNEJ W MIEJSCOWOŚCI ŁYSE

DOBIEGŁA KOŃCA PRZEBUDOWA ULIC KRUPKI I LEŚNEJ W MIEJSCOWOŚCI ŁYSE

16 czerwca 2017

Wyłoniony w przeprowadzonym postępowaniu przetargowym wykonawca - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych OSTRADA Sp. z o.o. z Ostrołęki z początkiem czerwca 2017 r. zakończył rozbudowę ulic Stanisława Krupki i Leśnej w miejscowości Łyse.

Czytaj więcej o: DOBIEGŁA KOŃCA PRZEBUDOWA ULIC KRUPKI I LEŚNEJ W MIEJSCOWOŚCI ŁYSE

Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Łyse - Etap II

30 maja 2017

Projekt nr: POIS.02.03.00-00-0164/16-00

W maju 2017r. Gmina Łyse przystąpiła do realizacji zadania pn.: Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Łyse - Etap II w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach oś priorytetowa II Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu.

Czytaj więcej o: Poprawa gospodarki wodno-ściekowej w Gminie Łyse - Etap II
Przejdź do - GMINA ŁYSE ZAKOŃCZYŁA PRZEBUDOWĘ TRZECH ODCINKÓW DRÓG W MIEJSCOWOŚCI SERAFIN

GMINA ŁYSE ZAKOŃCZYŁA PRZEBUDOWĘ TRZECH ODCINKÓW DRÓG W MIEJSCOWOŚCI SERAFIN

16 maja 2017

Prace budowlane związane z przebudową odcinków dróg w miejscowości Serafin zostały rozpoczęte w marcu 2016 roku, przez wyłonionego w ramach procedury przetargowej wykonawcę - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych OSTRADA Sp. z o.o.

Czytaj więcej o: GMINA ŁYSE ZAKOŃCZYŁA PRZEBUDOWĘ TRZECH ODCINKÓW DRÓG W MIEJSCOWOŚCI SERAFIN
Przejdź do - Dobiegły końca prace związane z budową sali gimnastycznej w Lipnikach

Dobiegły końca prace związane z budową sali gimnastycznej w Lipnikach

15 marca 2017

We wtorek 14 marca 2017r.  przedstawiciele wykonawcy oraz samorządu Gminy Łyse dokonali odbioru końcowego realizacji inwestycji pn. „Budowa sali gimnastycznej wraz z łącznikiem przy Zespole Szkół w Lipnikach”.

Czytaj więcej o: Dobiegły końca prace związane z budową sali gimnastycznej w Lipnikach
Przejdź do - 16 grudnia 2016r. do wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych dołączył zupełnie nowy nabytek - średni samochód ratowniczo-gaśniczy SCANIA

16 grudnia 2016r. do wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych dołączył zupełnie nowy nabytek - średni samochód ratowniczo-gaśniczy SCANIA

16 grudnia 2016

Całkowity koszt zakupu nowego wozu strażackiego po przeprowadzonym postępowaniu przetargowym wyniósł 837.261 zł, w tym kwota 437.261 zł stanowi wkład Gminy Łyse, 200 tys. to dofinansowanie Powiatu Ostrołęckiego, a kolejne 200 tys. OSP Łyse pozyskała z MSWiA. Zabudowę samochodu na podstawie podpisanej umowy z dnia 28 listopada 2016r. wykonała Firma Wawrzaszek Inżynieria Samochodów Specjalnych z Bielsko-Białej.

Czytaj więcej o: 16 grudnia 2016r. do wyposażenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Łysych dołączył zupełnie nowy nabytek - średni samochód ratowniczo-gaśniczy SCANIA

Przebudowa ciągu dróg gminnych: Nr 250706W Lipniki - Baba, Nr 250732W Lipniki - Dawia, Nr 250733W Szafranki - kol. Kamrodla

9 listopada 2016

Rozbudowa szkoły o salę gimnastyczną z łącznikiem i zapleczem sanitarnym przy Zespole Szkół w Zalasiu

28 stycznia 2016

Projekt "Rozbudowa szkoły o salę gimnastyczną z łącznikiem i zapleczem sanitarnym przy Zespole Szkół w Zalasiu" był współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013 Priorytet VII "Tworzenie i poprawa warunków dla rozwoju kapitału ludzkiego" Działanie 7.2 "Infrastruktura służąca edukacji" Całkowita wartość projektu 2 491 969,99 PLN, koszty kwalifikowane 2 488 133,65 PLN, kwota dofinansowania z EFRR i budżetu państwa - 1 963 386,26 PLN ...

Czytaj więcej o: Rozbudowa szkoły o salę gimnastyczną z łącznikiem i zapleczem sanitarnym przy Zespole Szkół w Zalasiu

Informacje archiwalne

8 listopada 2016