Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Otwarcie galerii malarskiej Witolda Puławskiego

W piątek 1 września poczuliśmy magię sztuki!
Ideą wydarzenia była prezentacja twórczości malarskiej Pana Witolda Puławskiego pochodzącego z Łysych. Piękną opowieścią o swojej pasji, wprowadził nas w artystyczny świat. W jego malarstwie na pierwszy plan wysuwają się portrety, pejzaże i przyroda. Pani Olga Kucewicz – absolwentka ASP w Warszawie podkreśliła wysoki poziom wystawy, pomimo jej amatorskiego pochodzenia.
Podczas wystawy Seniorzy recytowali wiersze Pana Kazimierza Puławskiego – niedawno zmarłego brata Pana Witolda. Pan Kazimierz spisywał swoje myśli na papier, nie mówiąc o tym nikomu. To brat zadbał o to, żeby pokazać światu jego twórczość.
 
Miłym akcentem tego wieczoru był przepiękny występ Angeliki Szablak – dziękujemy!
 
Za pomysł spotkania dziękujemy Seniorom, a zwłaszcza Pani Cyryli Domurad za wkład w przygotowania tego wyjątkowego spotkania. Dziękujemy Pani Teresie Makowskiej i Panu Marianowi Wiśniewskiemu za odczytanie wierszy, a Pani Oldze Kucewicz – pasjonatce malarstwa, za podzielenie się swoją wiedzą i artystycznymi doświadczeniami. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę autora wystawy – Pana Witolda Puławskiego, a także naszych miłych gości za przybycie na to niecodzienne wydarzenie. Zapraszamy do galerii zdjęć i oglądania wystawy w GOKSIR Łyse do końca września.
Do zobaczenia!
GOKSiR w Łysych

Autor: Tekst D. Szulc