Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Dobra muzyka i dobre serca! Spotkanie z cyklu „Opowiem Wam o…” i recital charytatywny Mateusza Ziółko w ZSP w Łysych

Niezwykłym wydarzeniem była kolejna impreza z cyklu „Opowiem Wam o…”, która odbyła się 23 kwietnia w Zespole Szkół Powiatowych w Łysych.

Organizatorami tego ciekawego i wartego pochwały projektu było Starostwo Powiatowe w Ostrołęce, Zespół Szkół Powiatowych w Łysych i Stowarzyszenie „Czas na Kulturę”.

Do szkoły, na zaproszenie wspomnianego stowarzyszenia, zawitał lubiany  wokalista – Mateusz Ziółko.

Sława artysty przyciągnęła publiczność, która wypełniła widownię po brzegi. Pojawiła się liczna reprezentacja Starostwa Powiatowego łącznie ze Starostą Stanisławem  Kubłem i Wicestarostą Krzysztofem Parzychowskim, przedstawiciele lokalnego biznesu, uczniowie i pracownicy zaprzyjaźnionych szkół z gminy i powiatu, mieszkańcy okolicy. 

Wydarzenie miało charakter dobroczynny, jego celem było wsparcie leczenia Łukasza – absolwenta szkoły. Kilkanaście lat temu Łukasz utracił możliwość samodzielnej egzystencji – wymaga stałej opieki i leczenia, a to, jak wiadomo, pociąga za sobą znaczne wydatki.

Mateusz Ziółko – znany z działalności charytatywnej,  przekazał na rzecz Łukasza swoje honorarium, a  widzowie, za  przykładem piosenkarza,  dołożyli cegiełkę od siebie.

Bezpośredni, otwarty, życzliwy światu  – takiego artystę, takiego człowieka -  zobaczyliśmy na małej scenie w Łysych. Gość szybko nawiązał kontakt z publicznością – mówił barwnie, pięknym, żywym językiem, sypał anegdotami.  Opowiadał o początkach swojego muzykowania. A zaczynał bardzo wcześnie – w wieku 5 lat -  towarzysząc starszemu bratu w nauce gry na keyboardzie. Mając lat 15 założył swój pierwszy zespół pod nazwą De Vils, dla którego sam komponował.

Mateusz Ziółko wspominał też swoją ogromną fascynację muzyką klasyczną, dzięki której doskonalił  warsztat zawodowy i poszerzał muzyczne horyzonty.

Dzisiaj to rodzina jest dla „Ziółka” priorytetem, więc liczne obowiązki – koncerty, nagrania, występy telewizyjne i radiowe – ustawia tak, żeby mieć czas dla najbliższych.

Muzyk zdradził, że przed laty marzył o profesji lekarza i jest to jeden z powodów, dla których chętnie pomaga ludziom w potrzebie, szczególnie chorym dzieciom. Wspiera działania fundacji na rzecz dzieciaków, odwiedza je w szpitalach, bierze udział w akcji Wielki Rock dla Małych Serc i w Festiwalu Piosenki Zaczarowanej.

Wokalista ciepło i z uznaniem wypowiadał się o licznych artystach, z którymi miał okazję się zetknąć  – miło wspominał współpracę m.in. z Sylwią Grzeszczak i Liberem. Spotkanie i wspólny występ z Beatą Kozidrak, którą podziwia od lat,  nazwał wielką przygodą i jednocześnie stresem życia…

Zarówno jako twórca, wykonawca, jak i słuchacz najbardziej lubi „muzykę emocjonalną”. Jest zakochany w twórczości grupy QUEEN, co udowadnia rewelacyjnie śpiewając utwory zespołu.

„Bohemian Rapsody”, którą usłyszeliśmy podczas recitalu Mateusza Ziółko, po prostu rzuciła słuchaczy na kolana. Wokalista zaprezentował też kompozycje ze swojej pierwszej płyty „NA NOWO”. Piosenki z tego krążka podbiły POPlistę RMF FM,  a hit  „W płomieniach” zanotował 44 miliony wyświetleń na YouTube.

Na recital złożyły się też piękne wykonania utworów Niemena, Eltona Johna, Beatlesów. Na bis wokalista brawurowo zaśpiewał wielki przebój „When a man loves a woman”. Po recitalu jeszcze długo rozdawał autografy i pozował do wspólnych zdjęć.

Bliski kontakt  z cenionym artystą był dla wielu osób niepowtarzalnym przeżyciem. Wszystkim podobał się uśmiech, który nie znikał z twarzy wokalisty, jego  luz i dystans do samego siebie. Osobowość Mateusza Ziółko i jego gotowość niesienia pomocy potrzebującym zjednały mu wiele serc!

Atrakcją imprezy był także konkurs wiedzy o ruchu drogowym. Nagroda – piękny rower przekazany przez Radnego Województwa Mazowieckiego Mirosława Augustyniaka z WORD-u w Ostrołęce, trafiła– w drodze losowania - do jedenastoletniej Martynki.

Spotkanie w Łysych wzbudziło mnóstwo  pozytywnych emocji, zjednoczyło ludzi o dobrych sercach, i, mamy nadzieję, utorowało drogę kolejnym imprezom charytatywnym.

……………………………………………………………………………………………………………………………………

Stowarzyszenie „Czas na Kulturę” dziękuje współorganizatorom i wszystkim, którzy pracowali przy tym projekcie, poświęcając swój czas i wysiłek. Dziękujemy ludziom dobrej woli, dzięki którym udało się zrealizować  szlachetny cel imprezy.

Na osobne podziękowania zasługuje Grzegorz Zyśk – muzyk z Myszyńca, który zajął się nagłośnieniem sali. Wykonał tę ważną pracę profesjonalnie i bezinteresownie, z wykorzystaniem własnego sprzętu. Wypożyczył też organizatorom wysokiej klasy  keyboard, na którym zagrał Mateusz Ziółko.

Imprezę, na zdjęciach i filmach, uwieczniła – również nieodpłatnie -  młoda fotografka Natalia Zakrzewska. Wielkie dzięki! Efekty pracy Pani Natalii można obejrzeć poniżej.

Nade wszystko dziękujemy Mateuszowi Ziółko za jego obecność i wspaniałe muzyczne doznania oraz za pomoc dla Łukasza. Stokrotne dzięki!

 Dokumentacja wydarzenia "Koncert Mateusza Ziółko"

Autor: ZSP w Łysych