Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

KOMINKI KURPIOWSKIE 2018

W sobotni wieczór 20 lutego odbyły się Kominki Kurpiowskie zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Łysych. 

Uczestnikom imprezy swoje umiejętności wokalne zaprezentowały zespoły folklorystyczne: „Łysoziańskie Nuty” ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Łysych, "Puszcza Zielona", członkinie KGW z Baby, Lipnik, Serafina i Tartaku przy akompaniamencie Kapeli Jana Kani oraz Kapela Czyżów. Pokaz tradycyjnych tańców kurpiowskich zaprezentował zespół "Puszcza Zielona".

Po występach nadszedł czas na rozstrzygniecie konkursu kulinarnego "Weki na zimę". Przedmiotem konkursu są weki - potrawy związane z obszarem kurpiowszczyzny, wytwarzane tradycyjnymi metodami. Po dokonaniu oceny Komisja Konkursowa postanowiła przyznać pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom konkursu, a byli to: Stowarzyszenie "Uśmiech Dzieci", KGW w Babie, KGW w Lipnikach, KGW w Serafinie , KGW w Tartaku oraz zespół „Łysoziańskie Nuty”.

Zapraszamy za rok, tradycyjnie już w połowie ferii zimowych.