Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Gminny Turniej Badmintona w Szkole Podstawowej w Lipnikach

W dniu 7 stycznia 2024r. w Szkole Podstawowej w Lipnikach odbył się Gminny Turniej Badmintona pod patronatem Wójta Gminy Łyse.

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Lipnikach, a współorganizatorami: Wójt Gminy Łyse oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Celem spotkania było promowanie aktywności ruchowej ze specjalnością badmintona wśród osób o różnym stopniu zaawansowania sportowego oraz pokazanie atrakcyjności życia przepełnionego sportem i rekreacją. Turniej był adresowany do wszystkich mieszkańców Gminy Łyse, bez względu na wiek i płeć, którzy tę niedzielę chcieli spędzić aktywnie.

Wystartowaliśmy o godzinie 12.00. W zawodach wzięło udział 32 chętnych mieszkańców naszej gminy. Na hali sportowej walka trwała do późnych godzin popołudniowych. Po intensywnych zmaganiach nastąpiło wyłonienie zwycięzców, wręczenie pucharów, dyplomów oraz medali:
I miejsce - Adam Krzyżewski
II miejsce - Łukasz Dawid
III miejsce - Bartosz Wasilewski
IV miejsce - Mirosław Mazuch
V miejsce - Dominik Kozon
VI miejsce - Ziemowit Krzyżewski.
Najlepszą z dziewcząt okazała się Julia Wasilewska.

Organizatorów cieszy fakt, że zawody cieszyły się tak dużym zainteresowaniem. Gwarantujemy, że już niebawem w naszej szkole odbędzie się kolejna edycja tegoż turnieju. Tym razem zaproszenie będzie skierowane do uczniów szkół podstawowych Gminy Łyse.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z naszego spotkania.

Autor: Szkoła Podstawowa w Lipnikach