Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

UROCZYSTOŚĆ 50-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

Rocznice ślubu bywają obchodzone przez szczęśliwe pary na równi z urodzinami czy imieninami - radośnie. Bo to jest w istocie święto. Święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania.  29 września 2017 r. małżeńska codzienność, pracowitość, trud i poświęcenie naszych dostojnych Jubilatów stały się sprawą wagi państwowej. 

Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat nagradzane są w naszym kraju, na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach, specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy, w środku której z jednej strony jaśnieje napis: "ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE", a z drugiej widnieją dwie srebrzyste róże.

Prezydent RP Andrzej Duda przyznał medale 17 parom małżeńskim z terenu Gminy Łyse, a są to:
1. Władysława i Mieczysław Bednarczyk
2. Irena i Stanisław Cichy
3. Marianna Genowefa i Marian Deptuła
4. Teresa i Stanisław Drężek
5. Halina i Bronisław Krysiak
6. Bolesława i Stanisław Łada
7. Krystyna Anna i Eugeniusz Małż
8. Celina i Franciszek Nalewajek
9. Stefania i Władysław Olender
10. Stanisława i Czesław Popielarz
11. Irena i Czesław Puławscy
12. Regina i Władysław Szmigiel
13. Czesława i Marian Jan Szulc
14. Władysława i Tadeusz Tobojka
15. Stanisława i Jan Witkowscy
16. Czesława i Mieczysław Mateusz Zapert
17. Regina i Marian Piotr Żubrowscy.

Uroczyste obchody zostały rozpoczęte Mszą Świętą w intencji Jubilatów w Kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych.
Następnie Wójt Gminy Łyse - Jerzy Ksepka w imieniu Prezydenta RP dokonał aktu dekoracji medalami "ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE" przy współudziale Przewodniczącego Rady Gminy Łyse - Kazimierza Drężka oraz Z-cy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego - Urszuli Nurczyk.
Po wręczeniu medali, specjalnie dla Jubilatów, okolicznościowy program artystyczny zaprezentowały dzieci i młodzież z zespołu folklorystycznego "Łysoziańskie Nuty" przy akompaniamencie Pana Jana Kani.