Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Zakończyliśmy przebudowę drogi gminnej - ul. Zdrojowej w Lipnikach

15 września 2023r. odbył się odbiór końcowy zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej na dz. nr 791 i 792 w msc. Lipniki”. Przebudowana droga przebiega przez teren zabudowy zagrodowej oraz przez teren rolniczy - łąki.

Wykonawca zadania – Bruktim Usługi Budowlano – Projektowe Sylwester Barański wykonywał roboty budowalne polegające m. in. na wyprofilowaniu korony drogi, wzmocnieniu konstrukcji drogi poprzez wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, wykonaniu nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych na powierzchni 2 830,00 m2 i długości 628,70 m, wybudowaniu zjazdów o nawierzchni bitumicznej, umocnieniu poboczy z kruszywa łamanego oraz oznakowaniu poziomym i pionowym.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł ok 680 000 złotych. 

Zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej na dz. nr 791 i 792 w msc. Lipniki” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego  w wysokości 250 000 zł (dotacja na zadanie z zakresu budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych).

     Wójt Gminy Łyse
Grzegorz Fabiszewski