Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

NORDIC WALKING EUROPEAN CHAMPIONSHIP 2023

Mistrzostwa Europy to jedne z najważniejszych zawodów w tej dyscyplinie, na których spotykają się najlepsi zawodnicy z całego kontynentu a było ich ponad 600.
Całe wydarzenie odbyło się w pięknej scenerii warszawskich lasów na Bemowie. Już od samego początku czuć było atmosferę sportowego ducha i pasji. Sportowcy z różnych krajów przyjechali, by zmierzyć się ze sobą i pokazać swoje umiejętności w tej dynamicznej dyscyplinie na dystansach 5km, 10km oraz 21km.
Nasi reprezentanci z Łysych spisała się rewelacyjnie. Marcin Brewczyński i Paweł Kaczmarczyk wystartowali w najtrudniejszym dystansie 21km. W pełnym słońcu i upale swoje zmagania ukończyli z świetnymi wynikami i wysokimi pozycjami w klasyfikacji generalnej jak i w kategoriach wiekowych.
 
Dystans 21 km
Marcin Brewczyński
24 Open z czasem 2:36:14
4 w kategorii wiekowej
oraz 2x nominacja do Zielonej Karty za wzorową technikę Nordic Walking
 
Paweł Kaczmarczyk
21 Open z czasem 2:34:51
8 w kategorii wiekowej
 
Tak więc zdobyte medale jadą do Łysych ???? Brawa i gratulacje dla naszych sportowców.
 
Mistrzostwa Europy w Nordic Walking w Warszawie były niezapomnianym wydarzeniem, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci.
 
Jeżeli jeszcze nie próbowaliście Nordic Walking, gorąco zachęcamy do spróbowania. To niesamowicie satysfakcjonujący sport, który może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Niezależnie od wyniku czy osiągnięcia, najważniejsze jest cieszyć się ruchem i aktywnością fizyczną.

Autor: GOKSiR w Łysych