Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Piknik Rodzinny w Piątkowiźnie

W dniu 23 lipca 2023 r. społeczność wsi Piątkowizna zorganizowała imprezę, która miała na celu zintegrowanie mieszkańców i pokazanie, że chcąc, można zorganizować lokalną imprezę nie potrzebując zbyt wielu środków - a jedynie chęci i trochę dobrej woli.

W ten lipcowy, niedzielny dzień, przy świetlicy wiejskiej spotkali się przedstawiciele kilku pokoleń, aby wspólnie bawić się i przeżywać wakacyjny czas. Przywitał w swoim imieniu i w imieniu Radnego Gminy Łyse Stanisława Dudy, sołtys wsi Piątkowizna,  Andrzej Filipkowski - następujących gości: 
  • Wójta Gminy Łyse - Grzegorza Fabiszewskiego z małżonką;
  • Przewodniczącego Rady Gminy - Stanisława Eugeniusza Liska;
  • Zastępcę Przewodniczącego Rady Gminy - Barbarę Murach z małżonkiem;
  • Proboszcza Parafii Zalas - ks. Zbigniewa Prusińskiego;
  • Przedstawicielkę firmy Cargill - Barbarę Gołaś z małżonkiem;
  • Właściciela stacji paliw - Stanisława Kiernozka z żoną Barbarą;
  • Właścicieli Sali Bankietowej w Piątkowiźnie - Halinę i Tadeusza Kubraków;
  • Gości przybyłych z sąsiednich wiosek;
  • Mieszkańców wsi Piątkowizna.
W programie imprezy  znalazły się: degustacja swojskich przysmaków przygotowanych przez lokalne gospodynie, konkurs zgadywanek z nagrodami dla najmłodszych, prezentacja gadki kurpiowskiej i piosenek z terenu Puszczy Zielonej w wykonaniu Rozalii Andrzejczyk, zabawy i konkursy integracyjne prowadzone przez wodzireja weselnego Łukasza Banacha, występ Waldemara Chorążewicza z piosenkami gwiazd disco-polo i wiele innych atrakcji. 
 
Podziękowania dla sponsorów wydarzenia: Urzędu Gminy w Łysych, Firmy Cargill, Piekarni  "Łyse" z Wejda - Jarosława Zakrzewskiego, Stacji Paliw - Stanisława Kiernozka, Zakładu Przetwórstwa Mięsnego "JBB" w Łysych  - Józefa Bałdygi, Właścicieli Sklepu Spożywczo-Przemysłowego w Piątkowiźnie - Haliny i Tadeusza Kubraków i dla wszystkich osób, które przyczyniły się do zorganizowania tego spotkania. Specjalne podziękowania dla Celiny i Krzysztofa Glebów oraz ich syna Mateusza za zakup i montaż urządzenia klimatyzacyjnego w świetlicy w Piątkowiźnie.
   
 Zabawa trwała do białego rana. Jeśli nic się nie wydarzy, to są plany powtórzenia imprezy za rok. Do zobaczenia.

Autor: Jerzy Waszkiewicz