Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Bajkowo w Zalasiu

Dzień Bajki to wydarzenie szkolne, które od kilku lat wpisane jest w kalendarz imprez organizowanych w Szkole Podstawowej w Zalasiu. Uczniowie z niecierpliwością czekają na listopad, bo wtedy w szkole pojawiają się księżniczki, rycerze, syrenki i inne wyjątkowo barwne charakterystyczne bajkowe postacie.

Jako, że rok 2022 jest ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rokiem Marii Konopnickiej, społeczność szkolna postanowiła uhonorować jedną z najwybitniejszych  pisarek w historii polskiej literatury w sposób szczególny. Tym bardziej, że pisała ona też dla dzieci. Nic  więc dziwnego, że we wtorek, 22 listopada, w Dniu Postaci z Bajek, w Szkole Podstawowej w Zalasiu pojawiły się krasnoludki, bociany, lisy  czy kukułki. Koordynator szkolnej bajkowej akcji  - mgr Renata Kaczmarczyk oraz wychowawczynie klas 0-III zadbali o intensywność i różnorodność atrakcji tego dnia. Najmłodsi uczniowie wzięli  udział  w konkursie plastycznym dotyczącym twórczości Marii Konopnickiej widzianej oczami dzieci, starsi – recytowali wiersze poetki. Maluchy z klas O-III zaprezentowały utwory Marii Konopnickiej w formie niezwykle barwnego widowiska. Było też wspólne śpiewanie piosenki Małego TGD „ Góry do góry” i prezentacja dotycząca twórczości Marii Konopnickiej. Dzień był zimny i ponury tylko za szkolnym oknem – w szkole atmosfera była bajeczna.

Autor: SP w Zalasiu