Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Bieg po zdrowie w Zalasiu

W sobotę, 4 czerwca 2022r, po dwóch pandemicznych latach przerwy cykliczna impreza biegowa w Zalasiu nareszcie się odbyła. Pogoda dopisała, uczestnicy również. Po raz 13 uczniowie Szkoły Podstawowej z Zalasa, ich rodzice oraz licznie przybyli sympatycy szkoły i biegania z sąsiednich szkół, m.in. z Łysych, Wejda, Łączek i Warmiaka wzięli udział w akcji sportowej „ Bieg po zdrowie”, mającej na celu promocję zdrowego i aktywnego stylu życia. Zebrani zostali powitani piękną choreografią taneczną w wykonaniu uczennic szkoły w Zalasiu.

W 22 kategoriach biegowych wzięli udział zawodnicy w różnym wieku. Najmłodsi uczestnicy biegów dopiero opanowali tę sztukę, najstarsi w kategorii open mają za sobą bogate doświadczenie startu w prawie każdej edycji imprezy. W duchu rywalizacji fair play biegali wszyscy, pokonując własne zmęczenie. Pamiątkowe puchary i medale wręczyli zwycięzcom Wójt Gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski, radny powiatu – Stanisław Lipka oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Zalasiu Danuta Gwiazda – koordynatorka szkolnej akcji sportowej. Były też kiełbaski z ogniska dla wszystkich uczestników „Biegu po zdrowie” oraz wspólny integracyjny taniec na zakończenie imprezy – belgijka.

Ogromną atrakcją okazały się odwiedziny dużej grupy motocyklistów - ridersów z sąsiedniej gminy Turośl, którzy zaprezentowali swoją grupę w pełnej krasie – czarne ciężkie cruisery i motocyklowe skórzane kurtki harleyowców wzbudziły zachwyt najmłodszych. Można było zadać motocyklistom pytania, obejrzeć motory, a nawet przejechać się.

W sporcie zawsze są wygrani i pokonani. W 13 Biegu po zdrowie wygrani byli wszyscy. Sport to zdrowie, a taka nagroda zawsze warta jest wysiłku – podkreślili organizatorzy imprezy biegowej, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Zalasiu  - Bogusława Kobus, Mariusz Wiśniewski i Tomasz Gwiazda.

Autor: Renata Korytkowska