Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Ferie pełne wyzwań

#dailychallenge #zostańbohaterem #ferie2022 – pod takim hasłem odbyła się V edycja zimowej zabawy zorganizowanej w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych.

Wzięło w niej udział kilkudziesięciu uczniów z klas V - VII, którzy w czasie ferii zimowych od 31 stycznia do 6 lutego 2022 r. zechcieli stawić czoła siedmiu niełatwym wyzwaniom. Każdego dnia pierwszego tygodnia ferii młodzi ludzie wykonywali zadania, które w formie zabawy pozwalały im zacieśniać więzi rodzinne i koleżeńskie, wypełniać codzienne obowiązki domowe, rozwijać zainteresowania, pobudzać kreatywność a także doskonalić umiejętność komunikowania się w języku angielskim.

Tę nietypową propozycję skierowały do uczniów nauczycielki szkoły - Renata Kubeł i Katarzyna Rynkiewicz, które obserwując młodych ludzi i rozmawiając z nimi na co dzień, zauważały, że są oni aktywnymi uczestnikami technologii informacyjno – komunikacyjnej. Większość z nich mniej lub więcej korzysta z urządzeń z ekranami i zasobów, które proponuje świat cyfrowy. Stąd wziął się pomysł na wykorzystanie tego źródła komunikacji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, ale też z propozycją alternatywnej formy spędzania czasu wolnego, po raz piąty przygotowały i przeprowadziły zabawę #dailychallenge #zostańbohaterem.

Zadania skierowane do uczniów, czasem niełatwe i nietuzinkowe, pozwoliły kształtować kompetencje miękkie młodych ludzi, takie jak aktywne słuchanie i efektywna komunikacja, ciekawość oraz otwartość na nowe doświadczenia, twórczość oraz radzenie sobie z trudnościami. Nie od dziś bowiem wiadomo, że posiadanie rozwiniętych kompetencji miękkich jest niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu w społeczeństwie i pozwala na odnoszenie sukcesu, nie tylko edukacyjnego.

Tydzień ferii zimowych minął uczestnikom zabawy szybko i aktywnie. Wykazali się oni hartem ducha, wolą walki i kreatywnością. Zapracowali sobie na tytuł Super Bohatera. Co o zabawie #dailychallenge #zostańbohaterem #ferie2022 powiedzieli jej uczestnicy? #dailychallenge to „ciekawe wyzwania, niezapomniane ferie, fajne zadania, the best, mobilizujące, wonderful, niebywałe, najlepsze ferie ever!”. Zresztą zobaczmy sami…

Autor: /KR/