Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

INFORMACJA

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego informuję że: do 26 lutego 2021 r. można składać wnioski na dofinansowanie w ramach programu:

Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych na budowę płyty obornikowej, zbiornika na gnojówkę/gnojowicę. Na budowę silosu na kiszonkę- wyłącznie młodzi rolnicy posiadający gospodarstwo nie dłużej niż 5 lat. A także na zakup wozu asenizacyjnego- wyłącznie gospodarstwa, które mają już płytę obornikową i zbiornik na gnojówkę/gnojowicę odpowiedniej wielkości, dostosowanej do ilości posiadanych zwierząt.

Również w miesiącach luty-marzec 2021 r. jest planowany nabór wniosków na dofinansowania w ramach programu:

„Restrukturyzację małych gospodarstw"- jest to dofinansowanie w postaci premii na rozwój gospodarstw niskotowarowych.

„Premię dla młodych rolników" - jest to dofinansowanie dla młodych rolników planujących przejecie gospodarstwa lub posiadających już gospodarstwo nie dłużej niż 24 miesiące.

Przypominamy również, że każde gospodarstwo rolne o powierzchni pow. 10 ha użytków rolnych lub utrzymujące zwierzęta gospodarskie w liczbie większej lub równej 10 DJP, zobowiązane jest do posiadania opracowanego planu nawożenia azotem lub wyliczonych maksymalnych dawek azotu i prowadzenia ewidencji nawożenia azotem.

W dniu 26 lutego na platformie internetowej www.modr.mazowsze.pl odbędzie się szkolenie internetowe na temat powyższego działania. Aby wziąć udział w szkoleniu należy wejść na stronę www.modr.mazowsze.pl w zakładkę szkolenia i się zarejestrować. Pomoc w rejestracji można uzyskać u Pani Justyny Łada, tel. 723 433 343.

Więcej informacji na temat powyższych dofinansowań, jak również pomoc w przygotowaniu wniosków i biznesplanów na PROW, planów azotanowych, prowadzenie ewidencji azotanowej, wypełnianie wniosków na dopłaty obszarowe oraz przygotowanie biznesplanów do kredytów i inne, można uzyskać u Pani Justyny Łada, Doradcy Rolniczego Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, pokój nr. 006 ( niski parter) w Urzędzie Gminy Łyse. Tel. (0-29) 77 25 027, wewnętrzny 51 lub tel. 723 433 343.

Punkt Doradztwa Rolniczego w Gminie Łyse jest otwarty: poniedziałek, wtorek, środa i piątek w godz. od. 7:30 do 14:30.

Serdecznie zapraszamy.