Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

KOMINKI KURPIOWSKIE

15 lutego 2020 roku (tradycyjnie w połowie ferii zimowych) Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Łysych zorganizowali Kominki Kurpiowskie.

Specjalnie przygotowany program artystyczny przedstawił zespół folklorystyczny „Łysoziańskie  Nuty“. Swoje umiejętności zaprezentowały również członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Baby, Lipnik, Serafina i Tartaku przy akompaniamencie Kapeli Jana Kani.

Imprezie towarzyszył również konkurs kulinarny "Weki na zimę". Do konkursu zgłoszono w sumie 15 specjałów kuchni kurpiowskiej wytworzonych tradycyjnymi metodami. Po dokonaniu oceny Komisja Konkursowa postanowiła przyznać pierwsze miejsca wszystkim uczestnikom konkursu, a byli to: KGW w Babie, KGW w Lipnikach, KGW w Serafinie, KGW w Tartaku oraz zespół folklorystyczny „Łysoziańskie Nuty”.

Następnie organizator zapewnił zabawę  ludową  przy  dźwiękach  Kapeli  Jana  Kani.