Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

VI WIECZÓR Z AKORDEONEM

W sobotni wieczór, 19 października 2019 roku, na kolejnych – szóstych już – spotkaniach z muzyką akordeonową, zorganizowanych przez GOKSiR oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Łysych, zaprezentowali się akordeoniści z różnych stron województwa mazowieckiego i podlaskiego: Jan Czyż, Stefan Górski, Michał Sawicki, Grzegorz Chorążewicz, Wojciech Drężek, Łukasz Gromek, Stanisław Lejman, Rafał Gromek, Arkadiusz Korytkowski  i Andrzej Białczak.

Muzycy – amatorzy i profesjonaliści – zaprezentowali  żywo reagującej publiczności różnorodny repertuar – od utworów klasycznych po rozrywkowe nowości. Było też wspólne granie, tańce i przepyszne kurpiowskie kanapki ze smalcem i ogórkiem kiszonym, własnoręcznie przygotowane przez panią Teresę Mielnicką z Koła Gospodyń Wiejskich z Baby.

 6 wieczór z akordeonem jest wspaniałym dowodem na to, iż na akordeonie można zagrać wszystko. Z roku na rok instrument ten zyskuje na popularności, radując serca słuchaczy i napawając grających dumą z dobrze wykonanego utworu. Poziom spotkań z akordeonem jest coraz wyższy – akordeoniści wykonują coraz to ambitniejsze i trudniejsze technicznie utwory, co można było usłyszeć na tegorocznym szóstym wieczorze z akordeonem.