Oficjalny Serwis Internetowy Gminy Łyse

Strona główna

Artykuły

Powiększ zdjęcie

Wyniki wyborów 2019 do Sejmu RP i do Senatu RP - Gmina Łyse

14 października 2019
Powiększ zdjęcie

Portal wybory.gov.pl

13 października 2019

KOMUNIKAT

11 października 2019

Wójt Gminy Łyse informuje, że od dnia 11 października 2019r. uruchamia wydawanie protokołów szacowania szkód w gospodarstwach położonych na terenie kolejnych miejscowości: Dawia, Plewki, Serafin, Warmiak, Wejdo i Zalas. Od dnia 09 października 2019r wydawane są protokoły szacowania szkód w gospodarstwach rolnych z miejscowości: Antonia, Baba, Dęby, Lipniki, Łyse, Piątkowizna, Pupkowizna, Szafranki oraz Tyczek, z wyłączeniem właścicieli gospodarstw rolnych, którzy złożyli wnioski o szacowanie szkód również w innych gminach i nie dostarczyli dotychczas protokołu częściowego do Urzędu Gminy Łyse. O terminie odbioru protokołu szacowania szkód w gospodarstwach rolnych położonych na terenie pozostałych miejscowości z terenu gminy Łyse będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Czytaj więcej o: KOMUNIKAT
Powiększ zdjęcie

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZALASIU POWSTANIE NOWA PRACOWNIA INFORMATYCZNA

11 października 2019

10 października 2019 roku Grzegorz Fabiszewski -  Wójt Gminy Łyse przy kontrasygnacie Jana Czyża - Skarbnika Gminy Łyse podpisali z Województwem Mazowieckim umowę na dofinansowanie utworzenia nowej pracowni informatycznej na 20 stanowisk w Szkole Podstawowej w Zalasiu. Województwo Mazowieckie reprezentowały: Elżbieta Lanc – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Janina Ewa Orzełowska - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Czytaj więcej o: W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZALASIU POWSTANIE NOWA PRACOWNIA INFORMATYCZNA
Powiększ zdjęcie

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

11 października 2019

„Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem
jaki można dać dziecku - jest wykształcenie”
ArystotelesSzanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Administracji i Obsługi

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu serdeczne podziękowania za codzienną rzetelną, trudną, a zarazem bardzo odpowiedzialną pracę.

Czytaj więcej o: Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

KOMUNIKAT

8 października 2019

Wójt Gminy Łyse informuje, że od dnia 09 października 2019r. producenci rolni, którzy złożyli wnioski o oszacowanie szkód spowodowanych suszą w gospodarstwach rolnych, mogą dokonać odbioru sporządzonego protokołu szacowania szkód w gospodarstwach położonych na terenie następujących miejscowości: Antonia, Baba, Dęby, Lipniki, Łyse, Piątkowizna, Pupkowizna, Szafranki oraz Tyczek, z wyłączeniem właścicieli gospodarstw rolnych, którzy złożyli wnioski o szacowanie szkód również w innych gminach i nie dostarczyli dotychczas protokołu częściowego do Urzędu Gminy Łyse. Dla gospodarstw rolnych z terenu pozostałych miejscowości Gminy Łyse protokoły są w trakcie sporządzania. O terminie odbioru protokołu szacowania szkód w gospodarstwach rolnych położonych na terenie pozostałych miejscowości z terenu gminy Łyse będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Czytaj więcej o: KOMUNIKAT
Powiększ zdjęcie

Akcja Mural - odkryj w sobie muralowca!

8 października 2019

Odkryj w sobie artystę! Przygotuj projekt muralu – najlepszy pomysł ozdobi ścianę w samym centrum Warszawy, Twój zespół pojedzie na zieloną szkołę, a Twojej szkole zafundujemy odmalowanie klas!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas III-VI szkół podstawowych z całej Polski do udziału w konkursie na najlepszą grafikę prezentującą zasady bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Spośród wszystkich nadesłanych prac wybierzemy najlepszą – przy współpracy jej autorów i znanych artystów muralowców trafi ona na ścianę budynku przy Placu Zawiszy w centrum Warszawy jako wielkoformatowy mural.

Czytaj więcej o: Akcja Mural - odkryj w sobie muralowca!
Powiększ zdjęcie

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października 2019

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Krupki w Łączkach w tym roku po raz pierwszy przystąpiła do międzynarodowej akcji „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. W tym roku zaczęliśmy również naszą przygodę ze Szkolnymi Kasami Oszczędności przystępując do programu SKO prowadzonego przez PKO BP.

Małgorzata Kaczmarczyk
Czytaj więcej o: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Powiększ zdjęcie

ZAPROSZENIE

3 października 2019

GMINNY OŚRODEK KULTURY, SPORTU I REKREACJI
GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŁYSYCH
ZAPRASZAJĄ NA

VI WIECZÓR Z AKORDEONEM

Czytaj więcej o: ZAPROSZENIE

OBWIESZCZENIE

3 października 2019

Okręgowej Komisji Wyborczej w Siedlcach z dnia 18 września 2019 r. o zarejestrowanych kandydatach na senatora w okręgu wyborczym nr 46 w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej

Czytaj więcej o: OBWIESZCZENIE

OBWIESZCZENIE

3 października 2019

Okręgowej Komisji Wyborczej w Siedlcach z dnia 18 września 2019 r. o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów w okręgu wyborczym nr 18 w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

Czytaj więcej o: OBWIESZCZENIE

INFORMACJA

3 października 2019

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 79/2019 Wójta Gminy Łyse z dnia 02 sierpnia 2019r.  w dniu 05 października 2019 r. (sobota) Urząd Gminy Łyse będzie czynny w godzinach 7.30 – 14.00.

Czytaj więcej o: INFORMACJA

Zestawienie składów obwodowych komisji wyborczych

3 października 2019

w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 13 października 2019 roku

Czytaj więcej o: Zestawienie składów obwodowych komisji wyborczych

Ogłoszenie o sprzedaży płyt EPDM – nawierzchnia gumowa/bezpieczna

2 października 2019