Oficjalny Serwis Internetowy Gminy Łyse

Koncert charytatywny „Pomagamy Mikołajowi”

Już po raz trzeci społeczność Publicznego Gimnazjum w Łysych zorganizowała koncert świąteczny „Pomagamy Mikołajowi”. Impreza zorganizowana pod okiem Beaty Pisiak i Renaty Kubeł cieszyła się wyjątkową popularnością. Wszystko po to, by w tym szczególnym, bożonarodzeniowym okresie, wywołać uśmiech na twarzach dzieci spełniając ich marzenia.

W tegorocznej edycji koncertu świątecznego udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Łysych. Grupy i soliści zaprezentowali świąteczne utwory, wprowadzając słuchaczy w magiczną, gwiazdkową atmosferę. Gościnnie wystąpił zespół „Za 5 dwunasta”. Nie jednemu słuchaczowi udzielił się rockowy klimat.

Niedzielne spotkanie 11 grudnia, przyciągnęło całe rodziny. Dzieci zafascynowane były spotkaniem ze Świętym Mikołajem. Każde z nich, prosto z pakownego worka, otrzymało słodki upominek. Starsi zadowolić się mogli kawą i słodkościami w kawiarence lub skosztować świątecznych wędlin w kąciku degustacyjnym.

Akcja charytatywna na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń placówki i miejscowości. Koncertowi jak dotychczas towarzyszył kiermasz, na którym można było nabyć rękodzieło przygotowane przez uczniów, nauczycieli i przyjaciół szkoły. Warto podkreślić, że inicjatywa społeczności gimnazjalnej spotyka się z coraz większym odzewem ludzi dobrej woli. Wolontariuszy, dobroczyńców i darczyńców przybywa z roku na rok. To im właśnie - osobom i instytucjom, które wspomagają akcję, dedykowany był tegoroczny koncert.

Autor: /kr/