Oficjalny Serwis Internetowy Gminy Łyse

FESTYN RODZINNY W LIPNIKACH

W sobotni wieczór 22 lipca 2017r. mieszkańcy Lipnik i okolic uczestniczyli w Festynie Wiejskim zorganizowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lipnikach we współpracy z Kurpiowskim Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym w Łysych.

Wiele ciekawych zabaw oraz konkurencji sprawnościowych dla najmłodszych uczestników imprezy zapewnili zaproszeni animatorzy z Przedszkola Niepublicznego „Chatka Puchatka” w Łysych. Następnie swoimi umiejętnościami wykazali się dorośli uczestnicy festynu.

Jedną z atrakcji wieczoru był wspólny występ Pań należących do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Łyse przy akompaniamencie Kapeli Jana Kani.

Następnie rozstrzygnięty został konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Główną nagrodę – rower otrzymała Pani Popielarczyk z Lipnik. Nagrodę w konkursie przekazał również Stanisław Lipka – Radny Powiatu Ostrołęckiego.

Organizatorzy zapewnili bezpłatną degustację potraw regionalnych. Wieczorem przed uczestnikami imprezy wystąpił zespół LAVERS.

Festyn rodzinny został współfinansowany ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” – Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.