Jesteś tutaj: Start / Aktualności / KOMUNIKAT

KOMUNIKAT

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
11 października 2019

Wójt Gminy Łyse informuje, że od dnia 11 października 2019r. uruchamia wydawanie protokołów szacowania szkód w gospodarstwach położonych na terenie kolejnych miejscowości: Dawia, Plewki, Serafin, Warmiak, Wejdo i Zalas. Od dnia 09 października 2019r wydawane są protokoły szacowania szkód w gospodarstwach rolnych z miejscowości: Antonia, Baba, Dęby, Lipniki, Łyse, Piątkowizna, Pupkowizna, Szafranki oraz Tyczek, z wyłączeniem właścicieli gospodarstw rolnych, którzy złożyli wnioski o szacowanie szkód również w innych gminach i nie dostarczyli dotychczas protokołu częściowego do Urzędu Gminy Łyse. O terminie odbioru protokołu szacowania szkód w gospodarstwach rolnych położonych na terenie pozostałych miejscowości z terenu gminy Łyse będziecie Państwo informowani odrębnym komunikatem.

Celem uzyskania pomocy finansowej producenci rolni winni złożyć wniosek do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego. Do wniosku o udzielenie pomocy należy dołączyć m.in. kopię protokołu oszacowania szkód. Poniżej linki do stron:

- Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - https://www.gov.pl/web/rolnictwo/od-3-pazdziernika-wnioski-o-pomoc-suszowa

- Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/3-pazdziernika-ma-ruszyc-pomoc-suszowa.html

z przydatnymi informacjami odnośnie udzielanej pomocy dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy.

Informujemy, że w przypadku szkód powyżej 30 procent średniej rocznej produkcji rolnej producent rolny do wniosku o przyznanie pomocy finansowej złożonego do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce zamieszkania albo siedzibę producenta rolnego, winien złożyć protokół szacowania szkód potwierdzony przez wojewodę.