Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

UROCZYSTOŚĆ 50-LECIA POŻYCIA MAŁŻEŃSKIEGO

Rocznice ślubu bywają obchodzone przez szczęśliwe pary na równi z urodzinami czy imieninami - radośnie. Bo to jest w istocie święto. Święto miłości, zaufania, wyrozumiałości i wzajemnego oddania.  12 października 2018 r. małżeńska codzienność, pracowitość, trud i poświęcenie naszych dostojnych Jubilatów stały się sprawą wagi państwowej. 

Osoby, które przeżyły w jednym związku 50 lat nagradzane są w naszym kraju, na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach, specjalnym medalem przyznanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy, w środku której z jednej strony jaśnieje napis: "ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE", a z drugiej widnieją dwie srebrzyste róże.

Prezydent RP Andrzej Duda przyznał medale 15 parom małżeńskim z terenu Gminy Łyse, a są to:
1.       Weronika  i  Bronisław Antoni Bałdyga
2.       Irena  i  Mieczysław Bałdyga
3.       Stanisława  i  Marian Bałdyga
4.       Danuta  i Mirosław Bendykowscy
5.       Janina  i  Józef Ciak
6.       Władysława  i  Józef Stanisław Czarneta
7.       Krystyna  i  Czesław Stanisław Dylewicz
9.       Krystyna  i  Marian Mieczysław Krawczyk
11.     Czesława  i  Władysław Mazuch
12.     Zofia  i  Czesław Parzych
13.     Jadwiga  i  Stanisław Pliszka
14.     Teresa  i  Stanisław Świder
15.     Hanna  i  Józef Marian Wiśniewscy.

Uroczyste obchody zostały rozpoczęte Mszą Świętą w intencji Jubilatów w Kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Łysych.
Następnie Wójt Gminy Łyse - Jerzy Ksepka w imieniu Prezydenta RP dokonał aktu dekoracji medalami "ZA DŁUGOLETNIE POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE" przy współudziale Przewodniczącego Rady Gminy Łyse - Kazimierza Drężek oraz Z-cy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego - Urszuli Nurczyk.
Specjalnie dla Jubilatów, okolicznościowy program artystyczny zaprezentowały dzieci i młodzież z zespołu folklorystycznego "Łysoziańskie Nuty".

 

 

Zdjęcia z uroczystości (do pobrania).