Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

„Polska biega”

Sobota 26 maja dla uczniów, nauczycieli i rodziców Szkoły Podstawowej w Zalasiu była dniem szczególnej aktywności. Wraz z zaproszonymi gośćmi z innych szkół oraz wszystkimi tymi, którzy lubią biegać, społeczność szkolna uczestniczyła po raz jedenasty w ogólnopolskiej akcji „Polska biega”.

Pomimo, iż z rana padał deszcz, chętnych do aktywnego weekendowego wypoczynku w duchu sportowej rywalizacji nie zabrakło. Nawet słoneczko pokazało się na czas biegania. Organizatorzy akcji: dyrektor Danuta Gwiazda oraz nauczyciele wychowania fizycznego: Bogusława Kobus, Tomasz Gwiazda i Mariusz Wiśniewski mają powody do dumy. „Bieg po zdrowie”, bo tak nazywa się lokalna impreza sportowa w ramach ogólnopolskiego przedsięwzięcia, to impreza biegowa na leśnej polanie w miejscowości Zalas, która skupia każdego roku bardzo dużo osób i na stałe wpisała się w majowe życie lokalnej społeczności. W tym roku akcja sportowa została zorganizowana jako projekt edukacyjny dziewcząt klasy IIIa gimnazjum. Przygotowały one również podium, na którym dumnie prezentowali się nagrodzeni medalami i dyplomami najlepsi biegacze. Wszystkie mamy z okazji ich święta otrzymały też słodkie niespodzianki. Każdy uczestnik akcji mógł poczuć się tego dnia wygrany. Bieganie to zdrowie.

Autor: Renata Rybka