Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Spotkanie opłatkowe w Lipnikach

18 grudnia 2016 r. Koło Gospodyń Wiejskich z Lipnik zorganizowało spotkanie opłatkowe dla mieszkańców swojej miejscowości oraz zaproszonych gości.

W uroczystości udział wzięli między innymi: Wójt Gminy - Jerzy Ksepka z małżonką , Sekretarz Gminy – Jarosław Parda, Radni Powiatu Ostrołęckiego –  Stanisław Lipka oraz Andrzej Lis, Radny Województwa Mazowieckiego – Marian Krupiński, Przewodnicząca Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych – Barbara Gałązka, Ksiądz Proboszcz Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lipnikach – Krzysztof Konopka, a także członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z Baby, Serafina i Tartaku.

Okres poprzedzający Boże Narodzenie to czas radości,  miłości, ale przede wszystkim refleksji. Dlatego też na wstępie uroczystości Wójt Gminy Łyse podsumował najważniejsze działania realizowane z myślą o poprawie jakości życia mieszkańców naszej gminy w bieżącym roku. Podkreślił przy tym, że jest dumny z  ilości zrealizowanych już oraz   zmierzających ku końcowi realizacji przedsięwzięć. Znalazły się tu między innymi budowa sali gimnastycznej przy szkole w Lipnikach, czy od dawna zabiegana przebudowa drogi wojewódzkiej nr 645 relacji Myszyniec – Łomża (wraz z chodnikami) na odcinku przebiegającym przez centrum miejscowości Łyse.

W dalszej części spotkania wigilijnego  Ksiądz Proboszcz – Krzysztof Konopka poświęcił opłatek, którym dzielili się uczestnicy uroczystości. 

Następnie Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz  Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona, przy akompaniamencie Pana Jana Kani, wprowadzili uczestników spotkania w nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przez wspólne śpiewanie kolęd.