Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Udało nam się! Jak nigdy dotąd - pomogliśmy Mikołajowi!

Społeczność Publicznego Gimnazjum w Łysych oraz Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych razem z mieszkańcami Gminy Łyse, a nawet z gośćmi z powiatu ostrołęckiego, niedzielne popołudnie 10 grudnia 2017 r. spędziła na Koncercie Świątecznym, przygotowanym w ramach akcji Pomagamy Mikołajowi.

 Na scenie wystąpił Wojciech Dutkowski (wokal, gitara) oraz Wojciech Drężek (akordeon) - muzycy z zespołu „Droga na Ostrołękę”. Usłyszeliśmy kilka piosenek w świątecznych aranżacjach. Swój występ mieli również uczniowie szkoły podstawowej oraz uczennice i absolwentki gimnazjum.

Kiedy na scenie rozbrzmiewały mikołajkowo-świąteczne utwory, tuż obok trwał kiermasz ozdób świątecznych. W tym roku dominowały stroiki, bombki, choinki w różnych bożonarodzeniowych wariacjach. Były też aniołki, kartki i gwiazdki. Wszystkie ozdoby przygotowali uczniowie przy pomocy rodziców i nauczycieli, a także zaprzyjaźnione z nami osoby z Pracowni Artystycznej „Słodka Pasja” z Łysych, Świetlicy opiekuńczo - wychowawczej „Uśmiech Dzieci” z Łysych i Niepublicznego Punktu Przedszkolnego „Chatka Puchatka”  w Łysych.

Na gości mikołajkowego spotkania czekały kawa, herbata i słodkości w kawiarence oraz małe co nieco w kąciku smaków. Powodzeniem cieszyła się loteria fantowa, w której nabyć można było los, za którym czekały drobne upominki.

Zakończenie imprezy umiliła obecność św. Mikołaja, tak wyczekiwanego przez dzieci starszego pana z długą, biała brodą. Najmłodsi uczestnicy koncertu mieli okazję potwierdzić mu swoje grzeczne zachowanie przez cały rok i szepnąć na ucho, co chcieliby otrzymać pod choinkę.

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, których praca rąk a przede wszystkim dobre serce przyczyniły się do zorganizowania tego niezwykłego wydarzenia. Naszym uczniom, uczniom - wolontariuszom i nauczycielom za wysiłek włożony w przygotowanie gadżetów, które są symbolem wielkiego serca kupujących i wspaniałą ozdobą świąteczną w ich domach. Współorganizatorom - Gminnemu Ośrodkowi Sportu, Kultury i Rekreacji w Łysych, Bibliotece Publicznej w Łysych oraz sponsorom - Piekarni Kurpiowskiej Serafin, Zakładom Przetwórstwa Mięsnego JBB i Nadleśnictwu Myszyniec, Leśnictwo Serafin.

 

Galeria zdjęć z uroczystości:

https://photos.google.com/share/AF1QipNZXFLV4SYoHlKDsFdxyl6vJLQZuo8JxtaU0oFP50mVKApQZq_yvUNesHm-U2LL2Q?key=TVM1X0hxU3g5Rkwxc0lRZXBvVVdIaEhhQTU1cFRR

Autor: /KR/