Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Wyjątkowi goście w Lipnikach

Przedstawiciele jednego z największych na świecie zespołów artystycznych gościli w Szkole Podstawowej w Lipnikach. 22 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły mieli zaszczyt spotkać się z przedstawicielami Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”: - reżyserem spektaklu „Magiczna podróż”- Zbigniewem Kułagowskim  oraz - aktorem Piotrem Macalakiem, odtwórcą głównej roli w tymże spektaklu.

 Podczas spotkania obejrzeliśmy fragmenty nagrania z premiery widowiska „Magiczna podróż”, która odbyła się poprzedniego dnia. Spektakl ten prezentuje regiony Polski, używając różnych form artystycznych i w doskonały sposób przedstawia bogactwo naszych „małych ojczyzn”. Poznaliśmy różnorodne formy taneczne, stroje ludowe, niespotykane już instrumenty muzyczne oraz ciekawostki o regionach naszego kraju. Nasi goście przybliżyli nam kulisy organizacji widowiska i powszedni dzień pracy artystów. W niezwykle ciekawy sposób omówili dzień pracy aktorów i tancerzy kadry „Mazowsza”.

 Reżyser, prezentując region kurpiowski w spektaklu, wykorzystał na scenie palmy kurpiowskie, wykonane przez nauczycieli naszej szkoły. Pan Zbigniew Kułagowski złożył pisemne podziękowanie za wykonanie palm od dyrektora zespołu „Mazowsze” – pana Jacka Bonieckiego.

Nasi niezwykli goście wyrazili chęć współpracy, zaprosili również nauczycieli i uczniów na spotkanie z zespołem „Mazowsze”.

Fotografie na scenie zespołu „Mazowsze” -  Jan Drzewiecki

Fotografie w SP w Lipnikach – Sławomir Dymarczyk

Autor: Zofia Butler