Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY W GMINIE ŁYSE

W dniu 28 maja 2023 r. na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych odbył się „Ekologiczny piknik rodzinny w Gminie Łyse”. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Na uczestników czekało wiele atrakcji zlokalizowanych w 6 namiotach tematycznych, gdzie można było skosztować słodkości wykonanych z ekologicznych produktów, posadzić własną roślinkę o właściwościach antysmogowych bądź stosowaną w siewie poplonowym w przyozdobionych własnoręcznie doniczkach, zaprojektować biżuterię z materiałów wtórnych, poznać tajniki wytwarzania energii elektrycznej za pomocą odnawialnych źródeł energii, czy spróbować swoich sił w pokoju eko zagadek związanych z tematyką ochrony powietrza. A to nie wszystkie rozrywki, które były dostępne podczas spotkania – nasze pociechy mogły skorzystać z dmuchanych zjeżdżalni, wziąć udział w konkursach z różnymi gadżetami, ułożyć gigantyczne puzzle oraz wykonać rodzinną fotografię w kwiecistej ramie.

„Ekologiczny piknik rodzinny w Gminie Łyse” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Warszawie w kwocie 30.000,00 zł zgodnie z umową  Nr 1240/23/EE/D z dnia 14.04.2023 r. Patronatem honorowym piknik objęła Minister Klimatu i Środowiska - Anna Moskwa.

EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINNY W GMINIE ŁYSE