Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

BIEG TROPEM WILCZYM

Jak powszechnie wiadomo, kształtowanie patriotyzmu pełni bardzo ważną rolę w wychowaniu dzieci i młodzieży. Idąc w ślad za powyższym, w dniu 6 marca br. w Szkole Podstawowej w Lipnikach odbył się bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Uczestnicy podjęli zmagania na dystansie 1963 metrów. W wydarzeniu udział wzięli zarówno uczniowie tutejszej Szkoły Podstawowej jak i jej sympatycy.

Po przekroczeniu linii mety każdy z uczestników otrzymał medal w podziękowaniu za poniesiony wysiłek. Ponadto wyłoniono zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych, na ręce których złożono oficjalne gratulacje i wręczono przygotowane na tę okazję statuetki. Odznaczeń dokonali Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lipnikach Pan Janusz Krzyżewski oraz Sekretarz Gminy Pan Jarosław Parda.

Dyrektor szkoły jako inicjator przedsięwzięcia podziękował za zaangażowanie wszystkim uczestnikom i wyraził nadzieję na kontynuację działań w latach kolejnych.