Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

FESTYN RODZINNY W ŁYSYCH

Masa atrakcji czekała na uczestników festynu rodzinnego, który odbył się w Łysych 13 sierpnia 2017 roku na placu przy OSP Łyse. Imprezę rozpoczął występ Waldemara Chorążewicza, Wiktorii Domurad i Martyny Trzcińskiej. Młodzi artyści podczas występu zaprezentowali swoje umiejętności wokalne.  

Uczestnicy festynu, zwłaszcza ci młodsi, z ciekawością obejrzeli pokaz Adriana Duszaka – Międzynarodowego Mistrza Freestyle Football.

Na scenie zaprezentował się również zespół folklorystyczny Puszcza Zielona, Kapela Jana Kani, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Łyse oraz duet akordeonowy „My z Łomży”.

Podczas festynu przeprowadzony został konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce, w którym główną nagroda był rower. Nagrodę w postaci książki przekazał również Stanisław Lipka – Radny Powiatu Ostrołęckiego.

Sporo emocji wzbudziły pokazy strongmanów, podczas których poznaliśmy najsilniejsze dziecko, kobietę i mężczyznę spośród uczestników imprezy.

Ponadto organizatorzy zapewnili konkursy i gry dla dzieci z nagrodami, bezpłatny poczęstunek oraz zabawę taneczną z zespołem Power.  

Festyn rodzinny został współfinansowany ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” – Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.