Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Informacja w sprawie dostaw węgla

Szanowni mieszkańcy Gminy Łyse

informujemy, że Gmina Łyse wszystkimi możliwymi środkami pragnie jak najszybciej realizować zadanie związane ze sprzedażą węgla swoim mieszkańcom po preferencyjnej cenie.

Jako pierwsi w powiecie rozpoczęliśmy zbieranie informacji o zapotrzebowaniu na węgiel. W chwili obecnej na okres do końca grudnia 2022 r.  460 mieszkańców Gminy Łyse zamówiło węgiel w ilości 570 ton. Od dnia wejścia w życie ustawy dotyczącej sprzedaży węgla przez gminy, Wójt Gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski wielokrotnie kontaktował się w sprawie przyśpieszenia dostaw do naszej gminy między innymi z Ministerstwem Aktywów Państwowych, Wojewodą Mazowieckim, Spółkami Skarbu Państwa wyznaczonymi do realizacji przedsięwzięcia. W dniu dzisiejszym, jako jedna z niewielu gmin w regionie zawarliśmy umowę na odbiór węgla ze spółki „Węglokoks” S.A.

Naciskamy i prosimy w wymienionej wyżej spółce o umożliwienie jak najszybszego odbioru węgla z wyznaczonego składu. Jesteśmy w stu procentach przygotowani do odbioru, składowania i dystrybucji węgla. Posiadamy przygotowany, oświetlony, monitorowany, wydzielony i ogrodzony plac składowy. Dysponujemy zalegalizowaną wagą o zdolności ważenia do 60 ton. Przygotowane mamy 3 zestawy pojazdów do transportu węgla, które ruszą w teren od pierwszego dnia, w którym odbierzemy go ze spółki „Węglokoks”.

Zdajemy sobie sprawę, że robi się co raz zimniej, a proces dystrybucji węgla trwa dłużej niż wszyscy byśmy sobie tego życzyli. Sami jesteśmy tym faktem zmartwieni, zniecierpliwieni, a wręcz odrobinę poirytowani. Wszystkich Państwa prosimy jednak o jeszcze odrobinę wyrozumiałości i cierpliwości. Jeszcze raz podkreślamy, że Wójt Gminy Łyse Grzegorz Fabiszewski, oraz podległe mu służby robią absolutnie wszystko, aby dostarczyć zamówiony przez mieszkańców węgiel jak najszybciej.