Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Wieczór Patriotyczny „ …żeby była wolna”

„ …żeby była wolna” to hasło przewodnie Wieczoru Patriotycznego, który odbył się 10 listopada br. o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Łysych. Został zorganizowany przez społeczność szkolną w ramach obchodów Święta Niepodległości.

Podczas uroczystości można było obejrzeć nagranie z sondy ulicznej, gdzie mieszkańcy Łysych mówili, czym jest dla nich wolność, a także spektakl Nieformalnej Grupy Teatralnej. Uczniowie w sposób symboliczny pokazali w inscenizacji okoliczności związane z utratą i odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Licznie przybyli goście mieli również okazję posłuchać utworów Wojciecha Dudkowskiego – lidera zespołu „Droga Na Ostrołękę”, wśród których znalazła się piosenka „Przez uchylone drzwi”, skłaniająca do refleksji nad tym, co dzieje się obecnie wokół nas.  

Tradycją Wieczorów Patriotycznych stało się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Przy akompaniamencie Wojciecha Drężka zebrani na uroczystości zaśpiewali m.in. „Rotę”, „Pierwszą brygadę”, „O mój rozmarynie”, „Legiony”.

Nie zabrakło podziękowań i pamiątkowych dyplomów dla Przyjaciół Szkoły – osób, firm i instytucji, które udzieliły wsparcia podczas organizowania tego wydarzenia.

Wieczór Patriotyczny był wspaniałą okazją, by rozwijać uczucia patriotyczne i miłość do Ojczyzny, a także skłonić do refleksji – Jak żyć …żeby była wolna?

Dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości.

Autor: /MZ/