Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

IX WIECZÓR Z AKORDEONEM 08.10.2022

Akordeoniści i miłośnicy akordeonowych brzmień mieli okazję do wspólnego spotkania na zorganizowanym po raz dziewiąty 8 października 2022r. przez GOKSiR w Łysych Wieczorze z Akordeonem. Współorganizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Łysych. To muzyczne spotkanie dedykowane było zmarłemu niedawno, cenionemu na Kurpiach akordeoniście Witoldowi Krukowskiemu. Uczestnicy spotkania wspominali tego wieczoru talent i wirtuozerię mistrza, którego uczcili  minutą ciszy.

Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Łysych zaprezentowało się tego wieczoru dziewięciu akordeonistów – każdy w wybranych przez siebie utworach – oraz gościnnie muzycy z Suska Nowego, Zalasa, Warszawy i Białegostoku. W drugiej części  imprezy odbył się koncert lokalnego zespołu Kurp. Uczestnicy wieczoru z akordeonem mieli okazję posłuchać kurpiowskich utworów w nowych aranżacjach i odsłonach. Finał stanowiło wspólne muzykowanie akordeonistów i potańcówka. Nie zabrakło też pysznych kurpiowskich kulinarnych specjałów.

Organizowane od lat akordeonowe spotkania w Łysych cieszą się coraz większym zainteresowaniem, a muzyka wykonywana „na żywo” na akordeonie niezmiennie cieszy ucho i porywa do tańca.