Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

Jubileusz 55-lecia nadania imienia Henryka Sienkiewicza oraz 35-lecia nadania sztandaru Szkole Podstawowej w Łysych

W tym roku Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łysych obchodzi jubileusz – 55-lecie nadania imienia oraz 35-lecie nadania sztandaru. Z tej okazji została wydana broszura okolicznościowa, przywołująca historię szkoły, a 9 czerwca 2022 r. odbył się Dzień Patrona. Społeczność szkolna wraz zaproszonymi gośćmi uczciła jubileusz szkoły podczas uroczystej akademii, na której nie zabrakło wspomnień związanych z historią szkoły wzbogaconych prezentacją multimedialną, prezentującą zdjęcia z albumów, kronik oraz te aktualne.

Występ uczniów rozpoczęto recytacją wiersza „Dla wspomnień” Zdzisława Frydrycha, który jest także autorem słów hymnu szkoły. Następnie przedstawiono inscenizację „Z Sienkiewiczem przez karty powieści…”. Uczniowie wcielili się w role bohaterów z utworów Noblisty. Nie zabrakło takich postaci, jak Nel Rawlison, Staś Tarkowski, pan Wołodyjowski, Kmicic, Zbyszko z Bogdańca, Danuśka, Krzyżacy, Jagiełło, Neron, Winicjusz czy Ligia. Grę aktorską uzupełniały sceny z ekranizacji utworów sienkiewiczowskich oraz zaczerpnięte z nich pieśni. Szczególny zachwyt publiczności wzbudziły stroje młodych aktorów. Uczniowie rewelacyjnie odegrali swoje role, o czym świadczy gromki aplauz publiczności i brawa na stojąco.

Do uczczenia święta szkoły włączyli się też nauczyciele i uczniowie z okolicznych szkół, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Czytelniczym „Wśród nowel Henryka Sienkiewicza” oraz Gminnym Konkursie Plastycznym „Twórczość Sienkiewicza zamknięta w lapbooku”. Podczas Dnia Patrona laureatom wręczono dyplomy i nagrody.

Na koniec uroczystości głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali tak wspaniałego jubileuszu i życzyli dalszych sukcesów oraz wytrwałości w podtrzymywaniu tradycji szkoły.

Zwieńczeniem uroczystości było wspólne zdjęcie, które pewnie przypomni kiedyś kolejnym pokoleniom, że w 2022 roku Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Łysych obchodziła jubileusz – 55-lecie nadania imienia Henryka Sienkiewicza oraz 35-lecie nadania sztandaru.

Galeria zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/1tTL2kgj1zKy7Jxrri8U5ylLfLwpt8Xt_?fbclid=IwAR3PGv-ny7iwJK3W8NS2-043vteuXf0ndahZIOYV7JcK5D5dMV9NHL-v0CY

Autor: /BN/