Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

FESTYN RODZINNY W BABIE

W sobotę 8 lipca 2017r. w miejscowości Baba odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Babie we współpracy z Kurpiowskim Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym w Łysych.

W imprezie udział wzięli między innymi: Julia Pitera – Posłanka do Parlamentu Europejskiego, Mirosław Augustyniak oraz Marian Krupiński – Radni Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Stanisław Kubeł – Starosta Ostrołęcki, Stanisław Lipka oraz Andrzej Lis – Radni Powiatu Ostrołęckiego, a także Radni Gminy Łyse oraz Sołtysi z terenu Gminy Łyse. W swoje rodzinne strony zawitała również Ewa Mielnicka – Miss Polski 2014.

Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazły się miedzy innymi konkurencje sprawnościowe oraz konkurs wiedzy z zakresu ochrony środowiska, a także bezpłatny grill i degustacja potraw regionalnych.

Podczas festynu przeprowadzony został konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Ostrołęce. Główną nagrodę – rower otrzymał mieszkaniec wsi Baba. Nagrodę w postaci książki przekazał również Stanisław Lipka – Radny Powiatu Ostrołęckiego.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne zjeżdżalnie, trampoliny oraz ścianka wspinaczkowa. Wieczorem uczestnicy festynu bawili się wesoło przy muzyce zespołu Power z Łysych.

Festyn rodzinny został współfinansowany ze środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie” – Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.