Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

KONCERT Z OKAZJI 60 LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W LIPNIKACH - fotorelacja

Z okazji 60-lecia oddania do użytku budynku Szkoły Podstawowej w Lipnikach społeczność szkolna zorganizowała uroczysty koncert TOBIE, SZKOŁO. Odbył się on 03.12.2021r.

Wśród wykonawców znaleźli się uczniowie, nauczyciele, absolwenci i sympatycy lipnickiej szkoły. Przybyli goście w ciepłej, miłej, rodzinnej atmosferze wysłuchali fragmentów kroniki szkoły opowiadających historię placówki, przeplatanych utworami muzycznymi, takimi jak: Noc czerwcowa, Wspomnienie, Hej, przyjaciele. Zebrani mieli możliwość obejrzenia zdjęć i filmów dokumentujących 60 lat istnienia szkoły, aktywność jej pracowników i absolwentów. Przy cieście i kawie wspominano dawne wydarzenia, kolegów, nauczycieli, wycieczki i przygody, które były udziałem także obecnych na spotkaniu.

Na uroczystości nie zabrakło gospodarza Gminy Łyse Pana Grzegorza Fabiszewskiego i duszpasterza Parafii Lipniki ks. Waldemara Krzywińskiego. Wśród gości pojawili się również Pan Władysław Wróbel – nauczyciel senior, świadek wydarzeń sprzed 60 lat i Pan Andrzej Krzyżewski – wieloletni dyrektor szkoły. Swoją obecnością zaszczyciły nas także Panie Dyrektorki szkół podstawowych z Łysych i z Zalasa, Pani Dyrektor przedszkola samorządowego, oraz wiele innych osób, którym bardzo dziękujemy, że byli z nami i wspólnie stworzyli kolejne ciepłe wspomnienia związane z naszą placówką.

Autor: Społeczność Szkoły Podstawowej w Lipnikach