Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Panorama miejscowości Łyse

Palma Kurpiowska

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

INFORMACJA

Wójt Gminy Łyse informuje, że z dniem 01.01.2021 r. wznowiono działania związane z przeprowadzeniem obowiązkowej inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła na terenie gminy, tzn. procesu rozpoznania kotłów i pieców grzewczych dla każdego budynku i lokalu.

W najbliższym czasie na zlecenie Gminy Łyse będą się z Państwem kontaktować pracownicy firmy Sanprod w Ostrołęce w celu zebrania informacji, które posłużą do opracowania inwentaryzacji. Może się zdarzyć, że część z Państwa udzielała już odpowiedzi na ankietę w roku 2020 r. W takim przypadku proszę o ponowne udzielenie odpowiedzi na zadawane pytania oraz o wyrozumiałość, cierpliwość i rzetelne udzielanie informacji.

Zgodnie z projektem programu ochrony powietrza dla województwa mazowieckiego, wszystkie gminy z terenu województwa mazowieckiego mają obowiązek przeprowadzenia tzw. inwentaryzacji indywidualnych źródeł ciepła. Podstawowym celem inwentaryzacji jest rozpoznanie kotłowni i pieców grzewczych wykorzystywanych we wszystkich domostwach, lokalach usługowych, handlowych i obiektach użyteczności publicznej znajdujących się na terenie gminy.

Uzyskane w ramach inwentaryzacji dane gromadzone będą wyłącznie w celu stworzenia bazy źródeł ciepła i nie będą udostępniane publicznie. Inwentaryzacja posłuży uczestnictwu gminy oraz jej mieszkańców w otrzymywaniu pomocy finansowej przeznaczonej na realizację działań takich jak m.in.: wymiana pieców i kotłów grzewczych, instalacja odnawialnych źródeł energii, termomodernizacje budynków.

W związku z tym, że wymagane jest rozpoznanie każdego źródła ciepła dla wszystkich budynków i lokali znajdujących się na terenie gminy, a także biorąc pod uwagę utrzymujący się stan epidemii w kraju, w celu zapobiegania ryzyku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, podjęliśmy decyzję o przeprowadzeniu ankietyzacji telefonicznej.

Na przeprowadzenie inwentaryzacji Gmina Łyse pozyskała dofinansowanie w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza finansowanego z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego w wysokości 24 000,00 zł. w ramach zawartej  w dniu 17 lipca 2020 roku umowy.

Wójt Gminy Łyse
Grzegorz Fabiszewski

 

Zadanie pn ”Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła na terenie Gminy Łyse” zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”

Logo