Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

V TURNIEJ GIER PLANSZOWYCH O PUCHAR WÓJTA GMINY ŁYSE I TYTUŁ MISTRZA GRY W WARCABY

Miłośnicy warcab, po raz kolejny stanęli do zmagań walcząc o tytuł „Mistrza Gry w Warcaby”. Gospodarzem V Gminnego Turnieju Gier Planszowych była Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych.

Do rozgrywek warcabowych przystąpiło ponad 30 uczniów z gminy Łyse. Rozgrywki odbyły się w trzech kategoriach: uczniowie kl. I - III, uczniowie kl. IV-IV oraz uczniowie kl. VII-VIII.

Otwarcia turnieju dokonał Wójt Gminy Łyse - Grzegorz Fabiszewski, pod którego honorowym patronatem ów turniej był rozgrywany. Wicedyrektor szkoły - Agata Siwak życzyła powodzenia uczestnikom turnieju, a co najważniejsze dobrej zabawy.

Turniejowi towarzyszyły pozytywne emocje. Rozgrywki między uczestnikami przebiegały na wysokim poziomie. Warcabiści byli skupieni, a ich ruchy starannie przemyślane. Gra w warcaby wymagała bowiem od graczy umiejętności przewidywania oraz planowania strategii. Koordynatorami prawidłowego przebiegu zmagań turniejowych była Urszula Gawrych i Katarzyna Rynkiewicz.

W ostatecznych pojedynkach wyłonieni zostali mistrzowie:

uczniowie kl. I-III:
I miejsce - Aleksander Nurczyk, SP Łyse
I miejsce - Lena Rybińska, SP Łyse
III miejsce - Wiktor Perzan, SP Łyse

uczniowie kl. IV-VI:
I miejsce - Kacper Pisarek, SP Łyse
II miejsce - Paweł Młynarczyk, SP Lipniki
III miejsce - Karolina Drężek, SP Łyse

uczniowie kl. VII-VIII:
I miejsce – Kacper Zapert, SP Warmiak
II miejsce – Szymon Małż, SP Zalas
III miejsce - Piotr Pliszka, SP Łyse.

Mistrzom gry w warcaby puchary i dyplomy wręczyli Wójt Gminy Łyse i Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych. Pozostałym uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe medale i dyplomy. Organizatorzy podziękowali graczom i ich opiekunom za udział i wspólną zabawę.

Turniej warcabowy odbył się 12 lutego 2020 r. Do uświetnienia turnieju przyczynili się Wójt Gminy Łyse - Grzegorz Fabiszewski, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych - Marzena Pliszka, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Łysych - Agata Siwak, właściciel „Piekarni Kurpiowskiej” w Serafinie - Andrzej Żubrowski oraz właściciel „Piekarni Łyse” - Jarosław Zakrzewski.

Organizatorami turnieju były Lucyna Ptak, Małgorzata Gwiazda, Urszula Gawrych i Katarzyna Rynkiewicz.

Autor: /KR; UG/