Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

FESTYN RODZINNY W PIĄTKOWIŹNIE

W niedzielę 28 lipca 2019 r. mieszkańcy wsi Piątkowizna po raz kolejny zorganizowali festyn, tym razem bez stoisk z wyrobami alkoholowymi. Tradycyjnie było ognisko i pieczone ziemniaki z wodą cebulową, potrawy kuchni regionalnej przygotowane przez miejscowe gosposie, a także dania ofiarowane przez sponsorów. Dla dzieci był przygotowany konkurs z nagrodami "zgaduj-zgadula", barwne malowidła twarzy i rąk wykonywane przez artystkę Renatę Bednarczyk, zajęcia sprawnościowe, stoiska z zabawkami i słodyczami oraz pląsy przy muzyce ludowej.

Wszyscy z ciekawością przyglądali się umundurowanym strażakom i sprzętowi gaśniczemu z OSP w Łączkach oraz pokazowi udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach przygotowanego przez Grupę Ratowniczą "Nadzieja" z Kolna. Można było posłuchać gadek kurpiowskich, muzyki płynącej z harmonii pedałowej i akordeonu przy akompaniamencie bębna a także popisów wokalnych. Sporym zainteresowaniem cieszył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym przeprowadzonym przez Mirosława Augustyniaka - przedstawiciela WORD-u w Ostrołęce, a zarazem radnego Sejmiku Mazowieckiego. Główna nagroda - rower - powędrowała do Ireny Krysiak z Piątkowizny.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują tym wszystkim, którzy w rozmaity sposób przyczynili się do zorganizowania wiejskiej imprezy: Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łysych, zakładowi " JBB Bałdyga", Piekarni Łyse - Jarosława Zakrzewskiego, Piekarni "Twoja" - Grzegorza Krzyżewskiego, Firmie "Cargill Poland" z Warszawy i jej  przedstawicielce Barbarze Gołaś, Halinie i Tadeuszowi Kubrakom, Bożenie i Romanowi Krzynowkom, Annie Nicewicz, Stanisławowi Kiernozkowi, Firmie "Aldo" i już na samym końcu, serdeczne podziękowania dla radnych powiatowych -Stanisława Lipki i Andrzeja Lisa oraz gospodarza gminy- Grzegorza Fabiszewskiego.

Autor: Jerzy Waszkiewicz