Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Palma Kurpiowska

Palma Kurpiowska

Budynek Urzędu Gminy Łyse

Panorama miejscowości Łyse

Zespół Folklorystyczny Puszcza Zielona

Serafin

II Turniej Gier planszowych o tytuł ,,Mistrz gry w warcaby” rozstrzygnięty

6 lutego  2017 r . od godz. 9.00  w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Łysych rozpoczęły się  zmagania miłośników gry w warcaby. Po serdecznym przywitaniu zgromadzonych uczestników, przedstawieniu Regulaminu Turnieju warcabiści przystąpili do gier.  Turniej ten rozpoczął serię konkursów i rozgrywek, które przeprowadzone będą  dla dzieci i młodzieży w  czasie ferii zimowych w hali sportowej w Łysych pod nadzorem doświadczonych instruktorów i sędziów.   Dzięki dobrej organizacji  i wsparciu nauczycieli, zawody  przebiegały  sprawnie i bez żadnych zakłóceń.

Celem turnieju było rozbudzanie u dzieci zainteresowania grami planszowymi - zwłaszcza warcabami, rozwijanie i doskonalenie koordynacji wzrokowo - ruchowej oraz zasady logicznego myślenia i przewidywania. Gra    w warcaby rozwija szczególnie możliwości logicznego myślenia, przewidywania i strategicznego działania. Uczestnictwo uczniów w turnieju warcabowym dało  im możliwość aktywnego spędzania czasu, intelektualnego rozwoju oraz realizowania siebie zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Poprzez uczestnictwo w turnieju warcabowym uczniowie mieli  możliwość doskonalenia swoich umiejętności oraz sprawdzenia poziomu możliwości. Dzieci i młodzież bardzo odpowiedzialnie podeszły do każdej rozgrywki. Wykonanie każdego ruchu było decyzją wcześniej przemyślaną i analizowaną. Umiały przyjąć właściwie zwycięstwo jak i porażkę.

Dyplomy, nagrody rzeczowe oraz upragnione puchary zostały wręczone  przez dyrektorów obu szkół na oficjalnym podsumowaniu i zakończeniu turnieju. Serdecznie dziękujemy Właścicielowi Zakładów mięsnych JBB w Łysych za wsparcie finansowe,  Nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu rozgrywek, uczniom za wsparcie rówieśników w czasie zmagań, a rodzicom  za aprobatę tego typu atrakcji.

Cieszy nas fakt, że  rozgrywki warcabowe cieszą  się  dużą popularnością zarówno wśród dzieci jak i wśród młodzieży.  Świadczy o tym liczba uczestników.  W tym roku do turnieju przystąpiło około stu osób z terenu Gminy Łyse. Za rok może być nas jeszcze więcej. Na co oczywiście liczymy.

A oto wyniki zmagań w poszczególnych  kategoriach:

Szkoła Podstawowa
1. miejsce – Patryk Trzciński kl. VI -  Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych
2. miejsce – Adrian  Bastek   kl. VI- Szkoła Podstawowa SIGiE w Warmiaku
3. miejsce – Bartłomiej Płocharczyk kl. V - Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Łysych

Publiczne Gimnazjum
    1.    Szymon Kiernozek   kl. II  - Publiczne Gimnazjum w Łysych
    2.    Natalia Mazuch  kl. II -  Publiczne Gimnazjum w Łysych
    3.    Kacper Kania kl. I -  Publiczne Gimnazjum w Łysych.

 

 Organizatorzy: Urszula Gawrych i Barbara Kaczyńska

Autor: Urszula Gawrych i Barbara Kaczyńska